
A Tudor lakótelep óriási, ez a játszótere az egyik legnagyobb
Fotó: Haáz Vince
Ismeretlen férfi pénzt ígérve próbált magával csalni egy gyereket az egyik marosvásárhelyi játszótérről – számolt be az érintett gyerek édesanyja egy közösségi oldalon. Mit tehetünk ilyenkor? – kérdeztük a rendőrséget.
2023. június 13., 11:422023. június 13., 11:42
Kétségbeesett édesanya számolt be a vasárnap délután történt esetről a Facebookon, azt írva, hogy három, 8–10 éves gyermeke volt a játszótéren, amikor
Az édesanya közzétette, hogy figyelmeztesse a szülőket. Az eset a Tudor lakótelepi Gyémánt játszótéren történt, ami nagyon népszerű az ott lakó gyermekek és fiatalok körében.
Az ilyen eseteket azonnal jelenteni kell az 112-es telefonszámon, hogy rendőrt tudjanak a helyszínre küldeni – jelezte megkeresésünkre a Marosvásárhelyi Helyi Rendőrség vezetője. Raul Matiș elmondta azt is, hogy
többek között a szóban forgó Gyémánt park is. A 112-es diszpécserszolgálatnál a megyei rendőrség vissza tudja nézni a felvételeket, és lehetséges, hogy ki tudja deríteni, ki volt az illető, aki leszólította a gyermeket. Azt azonban hangsúlyozta, hogy a helyi rendőrség nem illetékes ez ügyben. Hozzájuk főleg a játszótéren hangoskodó fiatalokról és kutyákat sétáltató személyekről érkeznek bejelentések, ezeket minden esetben kivizsgálják, a helyszínen ellenőrzik, hogy mi történt.
A Maros megyei rendőrséget is felkerestük. Aurica Sabău szóvivő érdeklődésünkre azt válaszolta, hogy a szóban forgó esetet nem jelentették náluk, és az elmúlt időszakban nem történt játszótéri incidensekről bejelentés. Ő is hangsúlyozta, nagyon fontos, hogy
hogy ki tudják vizsgálni azokat.
Ilyen tekintetben mennyire biztonságos a város? – kérdeztük Soós Zoltántól, Marosvásárhely polgármesterétől. Az elöljáró szerint a rendőrségi jelentések alapján biztonságos a város, az elmúlt két évben csökkent a bűncselekmények száma, a legtöbb bűncselekmény a zsebtolvajokra korlátozódik.
Több részből álló játszótér van a Gyémánt parkban, délutánonként mindig benépesül
Fotó: Haáz Vince
„Az ilyen esetek, amiről az édesanya beszámolt, elszigetelt esetek. A városban 120 ezer ember él, és bárhonnan jöhetett az illető.
A városban 140 játszótér van, a nagyobbak be is vannak kamerázva, a felvételeket vissza tudja nézni a rendőrség.”
Az édesanya bejegyzéséhez érkezett hozzászólásokból kiderül, hogy többen kisiskolás gyermekeiket is elkísérik a játszótérre, és ott maradnak velük, hogy azok biztonságban legyenek. Sokan hangsúlyozták, fontos beszélni az egész kicsi gyermekeknek és nagyobbaknak is arról, hogy idegenekkel nem állunk szóba, nem fogadunk el tőlük semmit, nem megyünk el velük akkor sem, ha édességet ajánlanak, ha kiskutyával próbálnak elcsalni. Az érintett édesanya is beszélt korábban minderről gyermekeivel, ezért is siettek haza a történtek után.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint nem lehet mindenki elégedett az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, mert a jogszabályjavaslat „nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól”.
Lakossági fórumot tartott szerda délután a gyergyószentmiklósi polgármester a Régigyár utca mezei része korszerűsítéséhez szükséges kisajátítási eljárásról. Mint elhangzott: aszfalt kerül az úttestre, amely később az országúthoz fog csatlakozni.
Ausztria, Belgium, Finnország, Franciaország, Magyarország, Olaszország, Lengyelország, Románia és Szlovákia hatékony intézkedéseket tett a túlzott költségvetési hiány korrekciója felé.
Kilőtték szerdára virradóra azt a medvét, amelyik az utóbbi időszakban több ízben feltűnt Brassópojánán, és egy biztonsági kamera felvétele szerint egy szálloda épületébe is bement – közölte szerdán a brassói polgármesteri hivatal.
A Regio 3545-ös vonat ütközött össze egy teherautóval Székelyudvarhelyen egy vasúti átjárónál szerda délután. Szerencsére senki nem sérült meg a balesetben.
Megszavazta szerdán a képviselőház mezőgazdasági bizottsága az alapélelmiszerek árréskorlátozásának meghosszabbítását az év végéig – adta hírül Facebook-oldalán Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter.
Verekedés tört ki egy marosvásárhelyi vendéglő közelében a hétvégén, a rendőrség több férfit is előállított, egyik megsérült, őt kórházba szállították.
Házkutatásokat tartottak szerdán Cristian Pomohaci népdalénekesnél, volt ortodox papnál egy szexuális bántalmazással kapcsolatos ügyben. Több helyszínen vizsgálódtak az ügyészek, köztük egy Marosvásárhely központjához közeli ingatlanban is.
Teherautó és személyvonat ütközött a vasúti síneken szerdán délután Székelyudvarhelyen, ami részben megbénította a város forgalmát.
A bértörvény véglegesítése előtt még elérhetnek változásokat, de azt követően már nem, ezért vonultak utcára a Sanitas tagjai. A tiltakozás vélhetően folytatódni fog, de a sztrájkot valószínűtlennek tartja a szakszervezet Hargita megyei képviselője.
szóljon hozzá!