
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Több mint egy év toborzó- és alkotómunka után a Gyulafehérvári Caritas Fiatalok a változásért projektjének munkatársai bemutatják a gyergyószentmiklósi Fekete Tűz csoport Eredet, illetve a székelyudvarhelyi Üvegfigurák színjátszó csoport és a projektben részt vevő székelykeresztúri fiatalok Miben más? című előadásait, szombaton a székelykeresztúri művelődési központban.
2024. június 03., 15:422024. június 03., 15:42
2024. június 03., 15:442024. június 03., 15:44
A projekt 2023 májusában vette kezdetét a székelyudvarhelyi és gyergyói régióban, illetve Marosvásárhelyen és környékén azzal a céllal, hogy közelítsen egymáshoz különböző nemzetiségű és szociális hátterű fiatalokat a művészet eszközeivel. Ennek érdekében ifjúsági mentorok dolgoztak együtt középiskolás fiatalokkal.
Egyik ilyen előadás a roma eredetmondákra, árnyjátékokra, énekre, versmondásra és különböző mozgásos elemekre épülő Eredet című előadás, amelyet a romanap alkalmából mutattak be először az alkotók Gyergyószentmiklóson. Egy másik produkció a Miben más? című előadás, amely a fiatal előadók személyes bántástörténeteiből állt össze, és amelyet Székelyudvarhelyen adtak elő először az alkotók.
Az ifjúsági csoportok ezúttal Székelykeresztúron mutatják be a Gyerekek és szabadság című összevont előadásukat.
A produkciók létrehozásában közreműködött Bekő-Fóri Zenkő színművész, ifjúsági mentor; Borbély András irodalmár, ifjúsági mentor; Ruszuly Ervin koreográfus; valamint Tamás Boglár színész és Vincze Tímea bábszínész.
A szervezők minden érdeklődőt várnak az előadásra.
Forgalmi változás lesz a sepsiszentgyörgyi Patak utcában, a Cigaretta utca és a Kós Károly utca közötti szakaszon hétfő reggeltől.
Súlyos baleset történt vasárnap a Beszterce-Naszód megyei Mezőörményesen, ahol egy személy traktor alá szorult.
Alkoholfogyasztással összefüggő közúti balesetekhez riasztották a rendőröket az elmúlt napokban. Csíkszenttamáson egy jogosítvány nélküli, ittas sofőr frontálisan ütközött, Maroshévízen pedig egy autó hídfőnek csapódott, a balesetben egy utas megsérült.
Hétfőn ül össze a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos vezetősége, hogy döntsön a kormányból való esetleges kilépésről szóló belső konzultáció menetrendjéről.
Egy autóbalesethez és két tűzesethez riasztották szombatról vasárnapra virradó éjjel a Maros megyei tűzoltókat.
Száraz növényzet gyúlt ki a Hargita megyei Galócás községben, a tűz mintegy 20 hektáros területet érint.
A gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus templom tornyának felújítása miatt emelték le a keresztet és a toronygömböt, amiből érdekes, 1868-ban oda elhelyezett tárgyak kerültek elő. Ezek májusig a múzeumban tekinthetők meg.
Eljárás indult egy iráni férfi és egy román nő ellen, miután megpróbáltak bejutni az Egyesült Királyság nukleáris elrettentő rendszerének egyik kulcsfontosságú haditengerészeti támaszpontjára – jelentette szombaton a PA Media és a dpa.
A román haditengerészet szombaton is folytatja a Midia kikötő térségében elsüllyedt Astana vontatóhajó balesetének kutató-mentő műveleteit – közölte a védelmi minisztérium.
Egy autóbusz borult fel szombaton az 581-es európai úton, Galac és Vaslui megye határán: többen megsérültek, egy személy pedig életét vesztette.
szóljon hozzá!