
Fotó: Haáz Vince
A Bernády György által építtetett Kultúrpalota nagytermében díjátadó ünnepséggel és a Ránki-család zongoraestjével ért véget a 20. Bernády Napok rendezvénysorozat, amely idén első alkalommal egy hétig tartott, sportvetélkedőkkel, fotó- és képzőművészeti kiállítással, könyvbemutatóval, gálaesttel.
2017. október 29., 18:142017. október 29., 18:14
Minden alkalommal a Bernády Napokon egy olyan marosvásárhelyi személyiség vehette át a Bernády-emlékplakettet, aki életével, tevékenységével a várost szolgálta, hírnevét népszerűsítette. Politikusok, közéleti személyiségek, művelődésszervezők vették át eddig a Gyarmathy János által készített kisplasztikát és a díszoklevelet.
Fotó: Haáz Vince
Így történt most is, Nagy Miklós Kund, mint a kuratórium alelnöke olvasta fel előbb a laudációt, majd
Fotó: Haáz Vince
Gyarmathy János művészete négy évtizede ível felfele, itthon és a határokon túl is ismerik nevét, művészetét, sajátos, egyéni stílusát. 1980-ban évfolyamelsőként végzett Kolozsváron szobrász szakon és a marosvásárhelyi művészeti gimnáziumot választotta, ahol most is tanít. Oklevelek, díjak, elismerések szegélyezik ezt a művészi pályafutást, ahogyan tanítványai is kiemelkedően bizonyítanak, kitüntetéseket, díjakat hoznak haza különböző pályázatokról, diákszimpóziumokról, olimpiákról, kiállításokról.
A díjazott annyit mondott, hogy furcsa érzés, hogy az általa – másoknak – készített plakettet most ő veheti át és viheti haza.
– fogalmazott.
Fotó: Haáz Vince
A Dr. Bernády György Közművelődési Alapítvány 25 éves, a Bernády Napok is a 20. évéhez érkezett – hangsúlyozta Borbély László, az alapítvány elnöke. Ez alatt az idő alatt
Fotó: Haáz Vince
Az elmúlt húsz év alatt történelmi és irodalmi vetélkedőket szerveztek, esszépályázatot hirdettek, képzőművészeti versenyt hirdettek diákoknak. Az idén a sport kapott nagyobb hangsúlyt, illetve slam poetry versenyt is szerveztek fiataloknak. Az egyik ilyen rögtönzött versből idézett Borbély, azt a kérdést fogalmazva meg, hogy „eleget tettünk, hogy e hely jó legyen nekünk”? Ezt a kérdést minden nap fel kell tenni, és minden nap igyekezni kell, hogy igen legyen a válasz – mondta az alapítvány elnöke, aki ezúttal
Könnyed, vicces, kisebb téteket felvonultató westerosi történtet adaptált a képernyőre az HBO George R. R. Martin egyik „mellékregényéből”, a Hét királyság lovagjából. Ajánló.
A Pénzügyi Felügyeleti Hatóság (ASF) vasárnap közzétett adatai szerint a kötelező magánnyugdíj-megtakarításokat kezelő nyugdíjalapok vagyona december végén 201,6 milliárd lej volt, 34 százalékkal nagyobb, mint egy évvel korábban.
Hárman meghaltak és egy személy megsérült vasárnap a 6-os országúton történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Somfa térségében – tájékoztatott a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Románia meghívást kapott február 19-ére Washingtonba a Béketanács első ülésére, a részvételről azonban csak az amerikai partnerekkel folytatott egyeztetések után dönt a román fél – közölte vasárnap a Facebook-oldalán államfő.
Legyen egy tér, ami biztonságos, szakmailag hiteles, tabuktól mentes, és mindenki előtt nyitva áll – ezzel az elképzeléssel vágott bele a közösségépítésbe öt erdélyi magyar pszichológus. Céljaikról, terveikről kérdeztük a MentaliTea létrehozóit.
A villamos energia, a földgáz és az üzemanyagok magas adóterhelése rontja a román ipar versenyképességét, és közvetve emeli a fogyasztási cikkek árát – állapította meg vasárnapi közleményében az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
A Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) ügyészei a rendőrségi nyomozókkal együttműködve január 23. és február 5. között 66 műveletet hajtottak végre – tájékozatott vasárnap az intézmény.
Önszántából távozott szombaton este fehéregyházi otthonából a 12 éves Boldijar Dorina Rozalia, aki azóta sem tért haza – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság, amely a lakók segítségére is számít a keresésben.
Az elmúlt 24 órában szolgálatot teljesítő közel 25 ezer belügyi alkalmazott több mint 2550 alkalommal intézkedtek, és csaknem 1500 mentési, elsősegélynyújtási és tűzoltási feladatot hajtottak végre – közölte vasárnap a belügyminisztérium.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint kedd estig havazással, jegesedéssel, a szél élénkülésével és jelentős lehűléssel járó időjárás várható Románia legnagyobb részén.
szóljon hozzá!