
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Gyalogost sodort el egy autós Csíkszeredában pénteken reggel, a nő megsérült, kórházba kellett szállítani.
2025. január 17., 11:022025. január 17., 11:02
Egy hetvenéves férfi, miközben autójával Csíkszeredában közlekedett pénteken reggel fél nyolc körül, elsodort egy 53 éves nőt, aki éppen az úttesten kelt át.
A helyszínre kiszálló rendőrök a balesetben érintett mindkét személyt alkoholszondával tesztelték, amelynek eredménye szerint egyikük sem fogyasztott alkoholt a történteket megelőzően, a sofőrt azonban kórházba szállították vérvételre, hogy meggyőződjenek róla, valóban nem állt fenn az alkoholos befolyásoltság ténye a baleset idején.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleménye szerint az ügyben folytatódik a nyomozás az okok és körülmények tisztázása érdekében.
A nyárádszeredai tűzoltók siettek segíteni vasárnap kora délután Iszlóba, ahol egy családi ház gyúlt meg.
Az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közzétett adatai szerint idén januárban 5403 cég szűnt meg Romániában, 47,22 százalékkal több, mint 2025 első hónapjában (3670).
Az ország több régiójára érvényes, megerősödő szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A február 27. és március 5. közötti héten a romániai rendőrök és európai kollégáik 579 olyan személyt azonosítottak, akik figyelmeztető jelzéssel szerepeltek a Schengeni Információs Rendszerben (SIS).
Tavaly 2024-hez képest 9,5 százalékkal, 26 000 800-ról 28 477 600-ra nőtt a légi utasforgalom Romániában az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint.
Bár az utóbbi időszakra felmelegedés volt jellemző, vasárnapra virradóra lehűlt az idő, főként a Csíki-medencében lehetett ezt érezni.
Az Amicus jótékonysági verseny miatt március 8-án vasárnap lezárják Marosvásárhely főterét.
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
szóljon hozzá!