
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Rablótámadás gyanújával vettek őrizetbe egy 20 éves fiatal férfit Felsősofalván, miután 18 éves társával erőszakot alkalmazva kirabolt egy járókelőt a nyílt utcán december 25-én este.
2022. december 27., 18:242022. december 27., 18:24
A rendőrséget vasárnap este értesítették a bűncselekményről, miszerint egy 25 éves férfi gyalogosan haladt a 13A jelzésű országút alsósófalvi szakaszán, amikor két fiatal megtámadta, bántalmazta, majd elvettek tőle 150 lejt. A riasztást követően a rendőrök kiszálltak a helyszínre, és rövid nyomozás után egy 18 és egy 20 éves férfit azonosítottak, akik a gyanú szerint a rablást elkövették. Egyiküknél az eltulajdonított pénzt is megtalálták.
A 20 éves gyanúsítottat 24 órára őrizetbe vették. A hatóságiak ügyészi irányítás alatt folytatják a nyomozást az eset pontos körülményeinek tisztázása érdekében – tájékoztatott keddi közleményében a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
szóljon hozzá!