
Még nem tudni, hogy a gyalogátjárón kelt át az áldozat vagy sem
Fotó: Haáz Vince
Eszméletlen állapotban szállítottak kórházba egy gyalogost, akit szerda reggel gázoltak el Marosvásárhelyen.
2021. január 13., 11:442021. január 13., 11:44
Mint a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője, Farcaș Emanuela elmondta, az 1918. December 1. sugárút és a Segesvári út kereszteződnél levő körforgalomban történt a baleset. A helyszínre érkező rendőrök megállapították, hogy egy 47 éves autóvezető elütött egy 54 éves gyalogost.
A gépkocsivezetőt ellenőrizték, de nem fogyasztott alkoholt, az ügyben eljárást indítottak, s közben vizsgálják a baleset pontos körülményeit. A Székelyhon kérdésére, hogy a baleset a gyalogátjárón történt vagy sem, a sajtószóvivő azt válaszolta, hogy még nem világos, hogy mi történt, a vizsgálatok még zajlanak.
Gyakoriak a balesetek, koccanások ebben a körforgalomban
Fotó: Haáz Vince
A rendőrség felkéri a gépkocsivezetőket, hogy a körforgalmakban is tartsák be a közlekedésügyi szabályokat, hogy elkerüljék a baleseteket, koccanásokat. Az utóbbi időben több baleset volt a fent említett, az új, tavaly megnyílt pláza miatt is kialakított körforgalomban.
Bóka Jánost választotta vezetőjének a Fidesz parlamenti frakciója keddi ülésén.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a Sanitas egészségügyi szakszervezeti szövetség kérelmének, és a vonatkozó per jogerős lezárásáig felfüggesztette a közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatos eljárást.
A Segesvári Középkori Fesztivál Románia legnagyobb ilyen rendezvénye. Idén július 24-26. közt várják a több mint 25 ezer látogatót az óváros falai közé, ahol először lép fel a Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület is harci bemutatókkal.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) szerdán ismét figyelmeztetett, hogy továbbra is terjednek olyan SMS-ek, amelyekben csalók állítólagos bírságok vagy elmaradt befizetések rendezésére szólítják fel a címzetteket.
Megharapott egy veszélyesnek minősített kutya egy 26 éves férfit hétfőn Csíkszeredában, a Tudor Vladimirescu utcában. A sérültet kórházba szállították, az ügyben pedig büntetőeljárás indult.
Az oktatási minisztérium közvitára bocsátott kedden egy kormányhatározat-tervezetet, amely szerint pénzjutalomban részesítik a 2026. június-júliusi országos vizsgákon tízes átlagot elért diákokat.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy a fekete-tengeri gázkitermelés Romániát az Európai Unió legnagyobb földgáztermelőjévé teszi.
Hetvenkét órája dolgoznak a vízszolgáltató ügyeletesei Szászrégenben, ahol meghibásodott az a nagyméretű vízvezeték, ami az üzemből ellátja a várost. Az illetékesek szerint kedd estig megoldódhat a probléma.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) informatikai rendszereit megbénító kibertámadás a lakáspiac élénkülésének időszakában történt, hatásai pedig az egész gazdaságban érezhetők – vélik ingatlanpiaci tanácsadók.
Két, alkohol befolyása alatt vezető sofőrrel szemben intézkedtek vasárnap a Hargita megyei rendőrök. Egy székelyudvarhelyi férfi ellen büntetőeljárás indult, míg egy jogosítvány nélkül vezető csíkkozmási férfit 24 órára őrizetbe vettek.
szóljon hozzá!