
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy lakóház udvarán ütöttek el egy idős férfit Székelyudvarhelyen, egy járművezető pedig ittasan, jogosítvány nélkül hajtott árokba Kobátfalván pénteken – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétvégi összesítésében.
2021. december 20., 18:142021. december 20., 18:14
2021. december 20., 18:172021. december 20., 18:17
Egy ház udvarán ütöttek el egy idős férfit pénteken. Egy 28 éves korondi férfi gépjárművével egy székelyudvarhelyi lakóház udvarán elütött egy 82 éves székelyudvarhelyi férfit. A baleset következtében az idős férfi megsérült, őt a székelyudvarhelyi kórházba szállították ellátásra. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás.
Még aznap, kevéssel éjfél előtt egy 29 éves kobátfalvi férfi is megsérült egy közúti balesetben, amikor a 135-ös megyei úton haladva a menetiránya szerinti bal oldalon az árokba hajtott autójával. A baleset következtében a sofőr megsérült, ellátásra a székelyudvarhelyi kórházba szállították. A hatóságiak vizsgálata során kiderült, hogy a férfi nem rendelkezett jogosítvánnyal, az alkoholszonda pedig 1,08 mg/liter légalkoholszintet mért a leheletében. Esetében gondatlanságból elkövetett testi sértés, jogosítvány nélküli, valamint alkohol befolyása alatti gépjárművezetés miatt indítottak eljárást.
Újabb 30 nappal meghosszabbította hétfőn a legfelsőbb bíróság Gigi Ștefan és Teodor Niță, a konstancai területi ügyészség két volt ügyészének előzetes letartóztatását.
A rendkívüli hőség miatt országos szinten fokozza az ellenőrzéseket a Munkaügyi Felügyelet, elsősorban azokban az ágazatokban, ahol a munkavállalók a szabadban dolgoznak, és fokozottan ki vannak téve a magas hőmérsékletnek.
Átalakul Sepsiszentgyörgy tömegközlekedése és parkolási rendszere: péntektől három új járatot indítanak. Ráadásul szinte minden buszvonal módosul, bővülnek a buszmegállók, és több ponton változnak a parkolási szabályok is.
A rendkívüli szárazság és a Duna rekordalacsony vízállása miatt kialakult energiaválság következtében több nagy energiaigényű romániai vállalat – köztük az ország két autógyára – ideiglenesen leállította termelését.
Nincs olyan forgatókönyv, amely szerint a lakosság áram nélkül maradna, a háztartási fogyasztás fedezéséhez szükséges hazai termelés stabil – jelentette ki hétfőn Cristian Bușoi energiaügyi államtitkár.
Csütörtök-péntekig tovább melegszik az idő Románia legtöbb régiójában, ahol kánikulára és fokozott hőterhelésre kell számítani, utána azonban fokozatos lehűlés kezdődik, és nő a záporok, zivatarok valószínűsége.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt hétfőn 12 óra 34 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A meteorológiai szolgálat hétfői előrejelzése szerint péntek reggelig az egész országban kánikula és rendkívül magas hőmérsékletek várhatók.
Száznyolcvan kilogramm robbanóanyaggal mozdítottak el egy sziklát a Duna Bala-ágának közelében, hogy vizet tereljenek a csernavodai atomerőművet tápláló Öreg-Duna medrébe – jelentette be hétfőn Radu Miruță.
Vádat emelt a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Ráduly István háromszéki prefektus ellen, miután több mint két és fél évig nyomozott a prefektúra villanyhálózatának felújítása, az épületen végzett munkálatok és egyes föld-visszaszolgáltatási ügyek miatt.
szóljon hozzá!