
Biztonságosabbá válhat a közlekedés a Brassói úton, és a vasúti síneken át egy felüljáró felépítésével
Fotó: Gábos Albin
Elkészült a csíkszeredai Brassói úton, valamint a vasúti síneken átívelő gyalogos és kerékpáros felüljáró megvalósíthatósági tanulmánya. Ezt az elképzelést a csíkszeredai önkormányzat európai uniós finanszírozásból valósítaná meg, a beruházás becsült értéke 18 millió lej.
2018. december 27., 21:582018. december 27., 21:58
Hetven méter hosszú lesz az a felüljáró, amely a csíkszeredai vasútállomás előtti térről a Brassói út, illetve a vasúti sínek felett vezetne át egészen a Baromtér utcáig.
A felüljáró felépítéséről megvalósíthatósági tanulmány készült, amelyet csütörtökön rendkívüli ülésen fogadott el a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület. Az előzetes tervek szerint
Ennek a beruházásnak a dokumentációját csatolják ahhoz az európai uniós pályázati csomaghoz, amely a Kossuth Lajos és a Hargita utcák felújítását, a vasúti felüljáró újjáépítését, valamint a városi tömegközlekedés korszerűsítését, illetve 23 földgázzal működő autóbusz beszerzését is tartalmazza.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
3 hozzászólás