
Buz Sándor és kutyája Gyangó
Fotó: Márk Endre Facebook-oldala
Buz Sándor április 4-én gyalogosan indult el kutyájával Ausztriából Erdélybe, azzal a nemes céllal, hogy az úton a Robin Hood Állatvédő Alapítványnak adományokat gyűjtsön. Az összegyűlt pénzt a szászrégeni Fiducia kutyamenhely fenntartására, illetve a kóbor kutyák ivartalanítására fordítják.
2021. június 21., 21:112021. június 21., 21:11
A férfi Sankt Pöltenből indult április 4-én, Máriacell érintésével haladt a zarándokok útvonalán, a Mária úton Erdélyig, és 1300 kilométer megtétele után, június 17-én érte el úti célját, Szászrégent. Ott fogadta őt Márk Endre polgármester is, megköszönve mindazt a fáradozást, amit a négylábúak érdekében tett.
A hosszú úton elkísérte a kutyája, Gyangó is. A legszükségesebb dolgokat, például sátrat, esőköpenyt, pokrócot, vagy a kutyaeledelt egy kis szekérben húzta maga mögött.
– mesélte a Székelyhonnak Buz Sándor, aki azt is elmondta, hogy Marosvásárhelyen született, szüleivel gyerekkorában telepedtek ki Ausztriába. A kapcsolata úgy alakult ki a szászrégeni Fiducia kutyamenhellyel, hogy onnan fogadta örökbe négylábú barátját, Gyangót tavaly októberben. Decemberben határozta el, hogy elindul erre az útra, és februárban kezdett hozzá kutyájával együtt az indulást megelőző két hónapos edzésnek.
A hosszú gyaloglás célja az volt, hogy 5000 eurót gyűjtsön a szászrégeni kutyamenhelynek, és ezt túl is teljesítette,
– válaszolta érdeklődésünkre Buz Sándor. Hozzátette, ebből az összegből felújítják a kutyamenhely tetőzetét, rendbe teszik a szállást, hogy jobb körülményeket biztosíthassanak a négylábúaknak, illetve a kóbor kutyák ivartalanítását is elvégzik. Kérdésünkre, hogy újból megtenné-e e nehéz utat, igennel válaszolt. „Két évvel ezelőtt is gyalogoltam, akkor kutya nélkül, a spanyolországi Compostelába. Azt mondtam, ha arra képes voltam, akkor el tudok gyalogolni Erdélyig is. És sikerült is és újból megtenném. Nem bántam meg, a célt, amit magam elé tűztem, elértem” – fogalmazott Buz Sándor, aki a pénzgyűjtés mellett fel szerette volna hívni az emberek figyelmét a kóbor állatokra, arra ösztönözve őket, hogy segítsenek a befogadásra és szeretetre szorulókon.
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
1 hozzászólás