
Fotó: Kádár Gyula
Az Erdélyi Kárpát-Egyesület marosvásárhelyi szervezete szeptemberben további négy túrát szervez: két gyalogtúrát, valamint a Teleki emlék- és teljesítménytúrát, illetve egy honismereti kirándulást.
2017. szeptember 04., 14:172017. szeptember 04., 14:17
2017. szeptember 04., 14:182017. szeptember 04., 14:18
Az idei év tizenkét hónapja alatt összesen 69 kirándulást kínál az érdeklődőknek, természetkedvelőknek az Erdélyi Kárpát-Egyesület marosvásárhelyi szervezete a Barangolj velünk! jelige égisze alatt.
A szeptember 16–17-ei hétvégén két lehetőség közül választhatnak az érdeklődők: Sükösd Sándorhoz (0744-214178) lehet csatlakozni azoknak, akik a Csukásban, Páczél Tiborhoz (0755-052774) pedig azoknak, akik a Görgényi-havasokban a Görgényüvegcsűr és a Moica-mező térségében kívánnak gyalogtúrázni. A marosvásárhelyi EKE vezetősége szeptember 23-25. között tizenegyedik alkalommal tartja meg a Teleki Samu emlék- és teljesítménytúrát, érdeklődni a 0755-052774-es telefonszámon lehet, míg a hónapot a szeptember 30-ai honismereti túrával zárják, Szilágyi Eszter Torda környékére kalauzolja az érdeklődőket.
Az Erdélyi Kárpát-Egyesület, azaz az EKE 1891-ben alakult meg, megsínylette a történelmi változásokat. Napjainkban 15 osztállyal és 3 társszervezettel működik Erdély kisebb-nagyobb városaiban, tagjainak összlétszáma 1300 felett van. A marosvásárhelyi osztály 1991-ben alakul újra az EKE hármas célkitűzését tartva szem előtt: a természetjárás és honismeret népszerűsítését, a természetvédelmet. Székhelye a Dózsa György utca 9. szám alatti volt Hangya-épület harmadik emeletén található, ahol szerdánként 20 órától tartanak klubtevékenységeket.
„Referendumot” kezdeményez Nicușor Dan államfő a bírák és ügyészek körében szakmai szervezetük, a Legfelsőbb Bírói Tanács (CSM) működéséről, felvetését azonban ellenzéki képviselők egy csoportja alkotmányellenesnek tartja.
Néma kiállás a ditrói kórházért – ezzel a mottóval hívták az embereket vasárnap délutánra a helyi plébániához. A kórházépület tulajdonosa, a katolikus egyház igényeit a használó intézmény nem tudja teljesíteni, ezért a kórházat bezárták.
Egy poszter közzétételével, hivatalos oldalán jelentette be a Netflix, hogy 2026 augusztusában folytatódik a Nobel-díjas Gabriel García Márquez leghíresebb regénye, a Száz év magány alapján készült sorozatadaptáció.
Nicușor Dan államelnök vasárnap koszorút helyezett el az 1989-es forradalom hőseinek fővárosi emlékművénél. Ilie Bolojan kormányfő pedig üzenetet tett közzé.
Két enyhe földrengés következett be vasárnap reggel Buzău megyében Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet.
Varázslatos mesék a gyerekeknek, megható szerelmi történetek és izgalmas krimik a felnőtteknek – az ünnepi időszakban számos tematikus olvasmány közül válogathatunk. Összeállításunkban a székelyföldi könyvtárak karácsonyi ajánlójából mazsolázunk.
Vasárnap kezdődik a csillagászati tél, a napforduló délután 5 óra 3 perckor lesz. A téli napforduló az a pillanat, amikor a Föld forgástengelye a legnagyobb szögben „hajlik el” a Nap sugaraitól.
Ezt a filmet három éve már láttam – futott át többször is az agyamon az Avatar most mozikba került Tűz és hamu (Fire and Ash) alcímet kapó, harmadik felvonásának nézése közben. Kritika.
A téli ünnepi időszakra időzített pirotechnikai ellenőrzőakció részeként a rendőrség eddig közel 53 tonna pirotechnikai cikket foglalt le, 540 büntetőeljárást kezdeményezett és 606 személy ellen indított nyomozást.
2025 meghatározó év Románia és az erdélyi magyar közösség számára: új politikai helyzet alakult ki, miközben Európát háború és gazdasági bizonytalanság terheli. Magyarországon választások közelegnek – a belpolitikai viták Erdélyben is érzékelhetők.
szóljon hozzá!