
Fotó: Pinti Attila
Nyakunkon a tél, de a biztonságos közlekedéshez már a havazások előtti alacsony hőmérsékletnél is elengedhetetlen, hogy a járműtulajdonosok télire cseréljék a nyári abroncsokat. A csíkszeredai Sigma Gum gumiabroncs-szolgáltatóközpontnál prémium minőségű, gyors kiszolgálással várják az ügyfeleket.
2020. november 13., 09:122020. november 13., 09:12
A téli abroncsok használatának fontosságáról, a gumicsere folyamatáról, illetve a Sigma Gumnál a járványhelyzet alatt bevezetett új, ózongenerátoros utastér-fertőtlenítésről Fuer Zoltánt, a több mint két évtizede működő csíkszeredai szolgáltatóközpont szakemberét kérdeztük.
– Csíkban az időjárás miatt már időszerű, hogy a nyári abroncsokat télire cseréljék a sofőrök. Miért fontos ez, egyáltalán, milyen tulajdonságokkal bír a téli abroncs, ami nélkülözhetetlenné teszi a biztonságos közlekedéshez?
– Csíkszeredában és környékén nyakunkon a tél, Hargitafürdőn és a környező hegycsúcsokon már lehavazott.
Ami a téligumit illeti, az abroncs adalékanyagok segítségével nagy hidegben is megőrzi rugalmasságát és így tapadási képességét, továbbá használat alatt hamarabb felmelegszik. A tapadást segíti a nyárihoz képest nagyobb profilmélység, illetve a rengeteg apró lamella.
Fotó: Pinti Attila
– Ilyenkor tehát értelemszerűen nagyobb a forgalom a gumicserélő részlegen. Miként oldható meg, hogy minden ügyfél esetében időben, gyorsan és hatékonyan elvégezzék a munkálatot?
– Hosszú évek tapasztalatait használjuk fel ahhoz, hogy operatívan és gyorsan tudjuk kezelni minden kliens gumicserére vonatkozó kérését. A sigmagum.ro honlapon rendkívül egyszerűen lehet órára meghatározott időpontot foglalni a két beállónk egyikére. Ezeket a programálásokat folyamatosan figyelemmel kísérjük és precízen betartjuk. Emellett egy úgynevezett napi időpontfoglalás is az ügyfelek rendelkezésére áll a weboldalon, ahol az abroncscsere napját lehet kiválasztani. Ennél a megoldásnál az autót a Sigma Gum udvarán kell hagyni, és biztosítjuk, hogy a kívánt napon megoldjuk a gumicserét. A torlódást a két említett beállónk mellett további műhelyrészek bevonásával előzzük meg, ahol szintén garantáljuk a minőségi munkát.
Fotó: Pinti Attila
– Gyors és minőségi munka: mit is takar ez pontosan?
– A gumicsere-munkafolyamatunkra meghatároztunk egy úgynevezett tízparancsolatot, ezt a munkatársaink pontosan követik. A prémium minőségnek az is része, hogy kedvesek és operatívak vagyunk minden kliensükkel. Emellett a kollégák valamennyi abroncsot egy speciális kerékmosó gépbe helyeznek, ami meleg vízzel és egy különleges granulátummal megtisztítja a szennyeződésektől és a fékportól. Ez szükségszerű a kerékcentírozás szempontjából, csak így tudunk minden súlyegyenlőtlenséget kiküszöbölni az adott keréken. Fontos része a minőségnek, hogy minden abroncsnál szelepet cserélünk, majd beállítjuk az autó típusának megfelelő guminyomást. Szereléskor az összes kerékagyat rézspray-jel kezeljük, megelőzve az oxidációt. Miután helyükre kerültek a kerekek, szintén az adott típusnak megfelelően beállított nyomatékkulccsal rögzítjük a kerékcsavarokat.
Fotó: Pinti Attila
– Lehet még fokozni ezt a minőséget?
– Igen. A Sigma Gumnál folyamatosak a fejlesztések. Mindamellett, hogy például már évek óta végzünk futószögállítást – jelenleg egy utolsó generációs, lézeres technológiát használó géppel dolgozunk –, személyautóktól a haszongépjárműveken át a teherautókig minden kategóriára el lehet végeztetni nálunk az időszakos műszaki vizsgát (ITP), sőt szervizünk és autómosónk is van. Újdonság, hogy
Ez magába foglalja a futómű, a motor, akkumulátor, alternátor, töltés, hűtőfolyadék, külső-belső fények és fékrendszer ellenőrzését. Ezt a szolgáltatásunkat – amely tulajdonképpen egy átfogó állapotfelmérés – alacsony áron kínáljuk minden ügyfelünknek. Fontos kiemelni, hogy erre nem szükséges külön időpontfoglalás.
Fotó: Pinti Attila
– Aktuális téma: milyen hatással van a koronavírus-járvány a Sigma Gum mindennapjaira? Érzékelhető, hogy kevesebben érkeznek abroncscserére?
– Egyrészt szerencsés helyzetben vagyunk, mert engedélyezett a működésünk, nyitvatartásunk, másrészt sajnos a mi területünkön is érezhető a visszaesés. Vannak, akik tartózkodnak, félnek, vagy kivárnak, halogatják a gumicserét. Jó tudni, hogy
Ez a típusú, vírusölő és antibakteriális hatású fertőtlenítés százszázalékosan környezetbarát és vegyszermentes, ráadásul gyors és eredményes megoldást nyújt az ügyfelek egészségének megóvása érdekében.
(X)
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.