
A teherautó rakománya szétszóródott az országúton
Fotó: Maros Megyei Tűzoltók
Súlyos baleset történt a Maros megyei Cikmántoron, a 13-as jelzésű országúton hétfőn, ahol két nyerges vontató és egy személygépkocsi ütközött. Az egyik, gumiabroncsokkal teli teherautó felborult, a vezetője pedig beszorult a vezetőfülkébe. A sérülései életveszélyesek.
2022. október 03., 17:482022. október 03., 17:48
A Szásznádas községhez tartozó Cikmántoron hétfőn délután fél öt körül történt a baleset, amelyben két nyerges vontató és egy személyautó is érintett. A baleset következtében a gumiabroncsokat szállító teherautó felborult, félig az úttesten áll, másik része az út melletti lejtőn, miközben a rakomány szétszóródott az úttesten. A vezetője beszorult az ülésfülkébe, a kiszabadítására a segesvári tűzoltók siettek a helyszínre. A kiszabadított sofőr azonban súlyos, életveszélyes sérüléseket szenvedett, mentőhelikopter érkezett az ellátására és elszállítására.
Fotó: Maros Megyei Tűzoltók
A balesetben érintett másik teherautó is lesodródott az útról, de nem sérült meg a sofőr, a személygépkocsi vezetője könnyebb sérüléseket szenvedett, egy nyakrögzítőt kapott. A forgalom mindkét irányban le van zárva.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) április 6. és 9. között több mint ezer gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és megközelítőleg 3,8 millió lej értékben szabott ki bírságokat.
Részvételre buzdítja a határon túli magyarokat az országgyűlési választásokon Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
Leszállították azt a 14,5 millió lejes Da Vinci robotsebészeti eszközt a csíkszeredai kórházba, amellyel a jövőben minimális beavatkozással és nagyobb precizitással végezhetnek elsősorban onkológiai műtéteket. A gépeket a sajtónak is megmutatták.
A marosvásárhelyi vegyipari kombinát és a Romgaz közötti tárgyalásokat nem tudják befolyásolni, de a miniszterelnök segítségét kérik a műtrágyagyár megmentése érdekében – ígérték a szakszervezeti vezetőkkel találkozó Maros megyei parlamenti képviselők.
A munkaügyi felügyelőség több mint 7 millió lejre rótt ki bírságokat néhány nap alatt, és közel 500 feketén dolgozó személyt azonosított – hívta fel a figyelmet csütörtökön a munkaügyi miniszter.
A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) pénteken Dani Kinga Emléknapot szervez a Domb utcai mozgásparkban. Az esemény célja a kiváló sepsiszentgyörgyi sportoló emlékének megerősítése, valamint a játszótér kellemesebbé tétele.
Visszatért a tél április közepén a hegyvidéki térségekbe: csütörtökön vékony hóréteg rakódott le Hargitafürdőn és a Madarasi Hargitán is: a webkamerák felvételei havas tájat mutatnak a szeszélyes áprilisi időjárás következtében.
Lezárult a próbaérettségi dolgozatainak javítása, és az eredményeket továbbították a tanfelügyelőségeknek, illetve az iskoláknak – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Afrikai sertéspestis jelenlétét igazolták egy elhullott vaddisznóban a „Gödrös” nevű területen – tájékoztatták a sertéstartó gazdákat az illetékes hatóságok.
Az ortodox húsvétot megelőző héten 2,151 millió lejre róttak ki bírságot az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) felügyelői.
szóljon hozzá!