
A teherautó rakománya szétszóródott az országúton
Fotó: Maros Megyei Tűzoltók
Súlyos baleset történt a Maros megyei Cikmántoron, a 13-as jelzésű országúton hétfőn, ahol két nyerges vontató és egy személygépkocsi ütközött. Az egyik, gumiabroncsokkal teli teherautó felborult, a vezetője pedig beszorult a vezetőfülkébe. A sérülései életveszélyesek.
2022. október 03., 17:482022. október 03., 17:48
A Szásznádas községhez tartozó Cikmántoron hétfőn délután fél öt körül történt a baleset, amelyben két nyerges vontató és egy személyautó is érintett. A baleset következtében a gumiabroncsokat szállító teherautó felborult, félig az úttesten áll, másik része az út melletti lejtőn, miközben a rakomány szétszóródott az úttesten. A vezetője beszorult az ülésfülkébe, a kiszabadítására a segesvári tűzoltók siettek a helyszínre. A kiszabadított sofőr azonban súlyos, életveszélyes sérüléseket szenvedett, mentőhelikopter érkezett az ellátására és elszállítására.
Fotó: Maros Megyei Tűzoltók
A balesetben érintett másik teherautó is lesodródott az útról, de nem sérült meg a sofőr, a személygépkocsi vezetője könnyebb sérüléseket szenvedett, egy nyakrögzítőt kapott. A forgalom mindkét irányban le van zárva.
Folyamatosan az Ugron Gábor, Orbán Balázs, Farcád és Lejtő utcák házai között ólálkodott az elmúlt időszakban egy kifejlett medve, amelyet végül hétfőn este lőttek ki a vadászok a székelyudvarhelyi városvezetés utasítására.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
Általában meleg időre, de ingadozó hőmérsékleti értékekre lehet számítani a következő két hétben, és ezen a héten esők is várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 11–24. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
szóljon hozzá!