
Képünk illusztráció
Fotó: Rab Zoltán
Ittasan ült a kormánykerék mögé egy férfi, majd megpróbált elmenekülni az őt megállásra intő rendőrök elől Szentegyházán, vasárnap röviddel éjfél előtt – írja közleményében a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2021. július 19., 16:272021. július 19., 16:27
2021. július 20., 09:362021. július 20., 09:36
Az illető a szentegyházi Bethlen Gábor utcán haladt autójával, amikor a járőrszolgálatot teljesítő rendőrök megállásra intették. A sofőr azonban figyelmen kívül hagyta a rendőrök jelzéseit és tovább hajtott, így a hatóságiak üldözőbe vették. Végül a saját udvarán sikerült elkapniuk, és mivel erős alkohol szagot árasztott, a helyszínen alkoholszondával tesztelték, amely 0,48 mg/l légalkoholszintet mutatott ki a férfi leheletéből. A sofőr ellen így ittas vezetés miatt indítottak eljárást.
Bár május végére volt beharangozva, végül június 19-én nyitják meg a strandidényt a marosvásárhelyi Víkendtelepen. Az előkészületek javában zajlanak. Az előrejelzések szerint ezen a hétvégén és jövő hét elején sem lesz igazi standidő.
Nem tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat, amikor a szemétgondok megoldására hívta össze a városi tanácsot, így az akkor elfogadott határozatot nem lehet alkalmazni. Marosvásárhelye közben egyre szemetesebb.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy első lehetőségként politikai kormány megalakítására gondolt, de egyik párt sem állt elő egy egyértelmű többséggel, és Eugen Tomac a „legjobb” opció jelenleg, tekintve, hogy politikusként képes tárgyalni.
A Romgaz vállalat egyik vezetéke meghibásodott, melynek következtében a szondákból származó folyadék bekerült a Nádas-patak vizébe – jelentette be közösségi oldalán Varga Adorján balavásári polgármester.
A Maros megyei törvényszék pénteken elrendelte Cristian Pomohaci 30 napos előzetes letartóztatását nagy kockázatú kábítószerrel való kereskedelem gyanúja miatt. A népdalénekes előzetes letartóztatását az elmúlt 24 órán belül másodszor rendelték el.
Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök pénteken a Victoria-palotában egyeztetett Ilie Bolojan ügyvivő kormányfővel – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek politikai források.
Az ország területének jelentős részére – Hargita, Kovászna és Maros megyére is – érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
A fővárosban és tizenegy másik településen okozott károkat a rossz idő csütörtökön – közölte csütörtök este a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya.
3 hozzászólás