
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Hamis jogosítvánnyal vezető sofőr, és hamis rendszámtáblájú, bejegyzetlen gépjárművel közlekedő autóvezető is rendőrkézre került szerdán Hargita megyében – olvasható a megyei rendőr-főkapitányság csütörtöki közleményében.
2021. november 25., 16:352021. november 25., 16:35
Egy 20 éves, máréfalvi férfit állítottak meg a rendőrök közúti ellenőrzés céljából Székelyudvarhelyen, szerdán a déli órákban.
A hatóságiaknak gyanússá vált a vezetői engedély valódisága, majd az adatbázisban végzett ellenőrzések során gyanújuk be is igazolódott, a fiatal férfiról ugyanis kiderült, hogy nem rendelkezik vezetői engedéllyel. Az ügyben jogosítvány nélküli járművezetés, és okirat-hamisítás miatt eljárás indult.
Maroshévízen is lebukott egy közúti bűncselekményt elkövető férfi, ugyancsak szerdán, a kora esti órákban. A 38 éves helyi férfi egy ideiglenes rendszámú kisteherautót vezetett, amikor a rendőrök megállították. Az ellenőrzések során az illető nem tudta felmutatni a jogosítványát – mint a későbbi vizsgálatok során fény derült rá, azért, mert nem volt neki –, ráadásul az is kiderült, hogy az általa vezetett gépjármű nincsen bejegyezve, a rajta lévő ideiglenes rendszámtáblákat egy másik személygépkocsira állították ki. A férfi ellen így jogosítvány nélküli járművezetés, bejegyzetlen gépjárművel való közlekedés és hamis rendszámhasználat miatt eljárás indult.
Radu Marinescu igazságügyi miniszter a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlegének véleményezése hiányában Alex Florențát javasolja a DIICOT főügyész-helyettesi tisztségére, Marius Voineagot a legfőbb ügyész helyettesi posztjára.
A kéregetés visszaszorítása a célja annak, amikor a koldusok ellen lépnek fel a helyi rendőrök, és a törvény szerint meg is bírságolják őket. Ez eltünteti a kéregetőt a szemünk elől, de valójában nem oldja meg a problémát – csupán arrébb tolja.
Visszavonta a Realitatea Plus műsorszolgáltatási engedélyét az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) – írja az Agerpres.
Idén már huszonhat bejelentett vadkár volt Maros megyében, ahol tavaly 43 medvét lőttek ki. A napokban elkezdődött a medve-, farkas-, hiúz- és vadmacskaállomány felmérése is – számolt be a környezetvédelmi ügynökség vezetője, Cristina Pui.
Az Egyesült Államokkal való stratégiai együttműködés fontosságát hangsúlyozta, valamint a gazdasági és energetikai kapcsolatok erősödéséről beszélt Orbán Viktor kedden Budapesten, J.D. Vance-szel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Több száz szankció, tucatnyi bevont jogosítvány és számos közlekedési bűncselekmény – ez a mérlege az ünnepi időszak rendőri ellenőrzéseinek Hargita megyében is.
Rendkívüli ülésen hozott döntéseket Gyergyószentmiklós képviselő-testülete két nagyvolumenű beruházás előkészítése kapcsán. A szándék szerint Gyilkostón a közművesítés kap új lendületet, és közel 4800 méternyi út korszerűsítése is közelebb került.
Mircea Abrudean szenátusi elnök szerint az Ilie Bolojan vezette kormány minden lehetséges intézkedést meghozott, hogy megvédje a lakosságot az üzemanyagárak emelkedésétől.
Százakat ellenőriztek, több sofőrt ittas vezetésen értek, egyik esetben büntetőeljárás is indult a hétvégi közúti razziák nyomán Maros megyében.
Villanyáram nélkül maradt 844 fogyasztó Borszéken az erős szél miatt – közölte kedden délután a Hargita megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!