
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Gondolatindító pannókiállítást készítettek Gyergyószentmiklóson a fogyatékkal élők világnapja alkalmából. A Márton Áron Szociális Központ kerítésén lévő fényképes, leírásos tárlat csak csütörtökön volt látogatható, azonban a digitalizált változatot a Gyulafehérvári Caritas Facebook-oldalán is meg lehet tekinteni.
2020. december 03., 19:512020. december 03., 19:51
Eredetileg adventi iskolai programot és vásárt is szerettek volna tartani a Gyulafehérvári Caritas munkatársai a fogyatékkal élők világnapja alkalmából, de a jelenlegi járványügyi helyzet ezt nem teljesen tette lehetővé, lekorlátozta az elképzeléseket. Így a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság támogatásával Mindannyian másak vagyunk címmel pannókiállítást készítettek Gyergyószentmiklóson, a Márton Áron Szociális Központnál.
„Annak ellenére, hogy közösségi programokat nem tudunk szervezni, azt szerettük volna, hogy mindenki vegyen tudomást arról, hogy milyen nap van ma. Ezért született az az ötlet, hogy fényképsort teszünk ki azokról a kliensekről, ellátottakról akik hozzánk, a csíkszeredai és a székelyudvarhelyi intézményeinkbe járnak” – ismertette Pupák Felméri Zsuzsa, gyógytornász, a Gyulafehérvári Caritas munkatársa.
Az elhangzottakhoz Kassay Noémi, a fogyatékos személyeket támogató program gyergyói központvezetője hozzátette, hogy „ezek a képek gondolatébresztőek és az a célunk, hogy aki elmegy mellette, vagy az online térben megnézi, egy pillanatra elgondolkozzon azon, hogy hogyan is tekint ő a fogyatékosság fogalmára, ezekre az emberekre, akik valamilyen fogyatékossággal élnek”. A fényképek mellett megjelenő gondolatok nagyon mélyek, megindítóak, amelyeket a fotókon szereplők vagy a szüleik fogalmaztak meg, ezek pedig a létünk értelmét, az önmagunk keresését boncolgatják.
Az élelmiszerárak tavaly április óta mintegy 10 százalékkal emelkedtek, és ortodox húsvét után újabb drágulás jöhet az energia- és üzemanyagköltségek növekedése miatt – jelentette ki a vasárnap Agerpresnek Aurel Popescu.
Háziállatok is áldozatul estek annak a tűzvésznek, amely a Maros megyei Petelén ütött ki és amelyhez vasárnap kora hajnalban riasztották a szászrégeni tűzoltókat.
Immár 25 éve, mindössze egy év kimaradással töltik meg a csíkszeredai Szabadság teret és a Promenádot a legnagyobb szabadtéri ételszentelés résztvevői.
Húsvétvasárnap, az immár ötödjére megszervezett sepsiszentgyörgyi ételszentelésen minden eddiginél többen, mintegy 1500-an vettek részt: szinte minden történelmi egyház képviseltette magát hívei által.
Több ezren vettek részt idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelésén, Csíkszereda főterén, amelynek idén volt a jubileumi, 25. kiadása.
Mi is képesek vagyunk a béke és az egység új világának életre keltésére – mondta homíliájában XIV. Leó pápa a Szent Péter-bazilikában a nagyszombat esti vigília szertartásán, amelyen tíz felnőttet keresztelt meg.
Új szokás indult útjára Gyergyószentmiklóson: a húsvétvasárnapi eledelszentelés idén először városi eseménnyé bővült. A Szent Miklós Plébánia ezúttal a városközponti parkban szervezte meg az étkek megáldását.
Húsvétvasárnap reggel az ételszentelés szertartása kerül középpontba, ezt a hagyományt pedig Csíkszeredában több ezren éltetik. A Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda központjában tartják, és ez idén sincs másként.
A húsvét a világ kereszténységének legnagyobb jelentőségű ünnepe: Krisztus feltámadása a halálon és a gonoszságon, bűnökön személyes áldozattal aratott győzelmet jelenti. De vajon egyformán gondolkodnak erről az erdélyi történelmi egyházak?
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) ezen a héten (március 30. és április 3. között) több mint 1700 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és 2384 bírságot szabott ki, több mint 6,3 millió lej értékben.
szóljon hozzá!