
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Több helyre is riasztották a Maros megyei tűzoltókat szerda délelőtt, miután vihar söpört végig a megye több településén is.
2019. július 03., 16:002019. július 03., 16:00
2019. július 03., 16:522019. július 03., 16:52
Szovátán egy villanyoszlop és egy fa dőlt ki a Rózsák terén. A helyszínre a helyi tűzoltók és az áramszolgáltató vállalat szakemberei szálltak ki, hogy helyreállítsák az áramszolgáltatást.
A szászrégeni tűzoltók az Egyesülés-negyedi tömbházhoz siettek szerdán kora délután, ahol fennállt a veszély, hogy egy nagy bádogdarab zuhan egy tetőről a gyalogjáróra. A bádogtetőt eltávolították, hogy nehogy a parkoló autókra vagy a járókelőkre zuhanjon.
A Nyárádremetéhez tartozó Mikházán egy magasfeszültségű oszlopon levő gólyafészek gyulladt meg. A helyszínre a tűzoltók és az Electrica szakemberei is kiszálltak.
Az általános sztrájk első napjához képest szerdán növekedett a hivatalosan tiltakozó dolgozók száma a Hargita megyei nagyobb kórházakban. Szintén szerdán arról döntött a kormány, hogy országszerte 6850 állás betöltését engedélyezi az egészségügyben.
A Duna vízszintjének további csökkenésétől függően szerda este vagy csütörtök reggel ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát is – jelentette be a Nuclearelectrica.
Hivatalosan is megnyílt szerdán a Nyárádszeredai Padlásmúzeum, amely egy helyi magángyűjtemény kincseit tárja a nagyközönség elé, gazdagítva ezzel a térség múzeumi kínálatát. Az esemény egyúttal a Nyárádmente Fesztivál ünnepélyes megnyitója is volt.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a jelenlegi bel- és külpolitikai helyzetben indokolt lenne egy „politikai fegyverszüneti” kormány megalakítása, ami azt jelentené, hogy valamennyi párt tárgyalóasztalhoz ül.
Elfogadta szerdán a képviselőház a köztisztégviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
Elfogadta szerdán a képviselőház a területrendezési, településrendezési és építésügyi törvénykönyv tervezetét.
56 évesen, motorbalesetben hunyt el Glen Hansard ír énekes-dalszerző, akit a legtöbben a 2006-ban megjelent Egyszer (Once) című filmből ismerhetnek, aminek zenéjéért Oscar-díjat nyert.
A képviselőház szerdán elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját.
Mindössze egy nappal a július 28-án történt rongálás után helyreállították a medjugorjei Jelenések-hegyén álló Béke Királynője-szobrot.
Kiürítették szerdán a konstancai kikötő személyhajó-terminálját egy telefonos bombafenyegetés miatt – közölte Konstanca megye prefektusa.
szóljon hozzá!