
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Jóváhagyták az övezeti rendezési tervet (PUZ) a csíkszeredai Rét útjának közelébe tervezett szabadidős park és gokartpálya létrehozásához – többek között erről szavaztak az önkormányzati képviselők hétfői, soron kívüli ülésükön.
2024. december 23., 16:542024. december 23., 16:54
Az elfogadott övezeti rendezési tervvel beltelkesítették a csíkszeredai Rét útja közelében található 36.400 négyzetméteres külterületet szabadidős park és gokartpálya létrehozása céljából. Erről hétfőn, soron kívüli ülésükön döntöttek a csíkszeredai önkormányzati képviselők.
Albert Sándor, Csíkszereda főépítésze a határozattervezet kapcsán elmondta, az általános rendezési terv (PUG) rendelkezései értelmében a beltelkesítés feltétele, hogy terület 30 százalékának közterületté kell válnia.
Miután a beruházó ezt kiépíti, átadja az önkormányzatnak. Ez a beruházás jóváhagyásának feltétele” – magyarázta a főépítész.
Fotó: Haáz Vince
Hozzátette, mivel a szóban forgó terület természetvédelmi terület része, a beépíthetősége 15 százalékos; ezt egy kisebb kiszolgálóépület és maga a gokartpálya foglalja majd el. Továbbá, mivel a város majdani ipari parkja tőszomszédságában található a terület, és a Rét útjáról ugyanazon az útvonalon lehet majd megközelíteni, ezért a rendezési tervbe foglalták egy majdani körforgalom kiépítésének lehetőségét is.
A beruházás becsült értéke 13,6 millió lej, a kivitelezés határideje 12 hónap.
Ugyanakkor a Csíki Sportcentrum számára a 2025-ös évre megszavaztak 6 millió lejes támogatást az alábbi, ügykezelésében lévő létesítmények működtetésére: Csíki Csobbanó, Erőss Zsolt Aréna, Kós Károly utcai sportcsarnok, Molnár Lajos sátortetős műjégpálya, Szabadság téri szabadtéri műjégpálya, csíkzsögödi lovarda és cselgáncs-terem.
A fejlesztési minisztérium létrehozta az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében tervezett 4500 új bölcsődei hely csaknem háromnegyedét – jelentette be Cseke Attila miniszter, aki szombaton Lugosban avatott fel egy új bölcsődét.
Raed Arafat belügyi államtitkár úgy véli, hogy a közösségi média hálózatok nagy kockázatot jelentenek a gyermekek és serdülők számára, és szerinte ideje, hogy a törvényhozók korlátozzák a 15–16 év alattiak hozzáférését ezekhez az online platformokhoz.
Elődjéhez, Ferenc pápához hasonlóan XIV. Leó is úgy döntött, hogy nem költözik be a vatikáni paloták pápai lakosztályába, hanem egyszerűbb, személyre szabott otthont alakít ki magának.
Nicușor Dan államelnök tavaly egyebek mellett festményeket, fényképeket, albumokat, könyveket, porcelán tárgyakat, metszeteket, emblémákat, emlékérmeket, sőt egy nyakkendőt is kapott ajándékba a 2025-ös évi protokoll-eseményeken.
Több százan demonstráltak Csíkszeredában szombat délben az adókedvezmények eltörlése miatt, a kormány lemondását is követelve. A tüntetésen a kezdeményezők mellett Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere is felszólalt. Fotókon mutatjuk az eseményt.
A Richter-skála szerint 3,2-es erősségű földrengés történt pénteken 19 óra 31 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az energiabiztonságról egyeztetett pénteken Nicușor Dan államelnök ukrán hivatali kollégájával. Erről Volodimir Zelenszkij számolt be péntek este a Facebook-oldalán.
A kabinet pénteken határozattal módosította a pirotechnikai termékek forgalomba hozatalának feltételeit, drasztikusan korlátozva a balesetveszélyes termékekhez való hozzáférést.
Az Európai Bizottság (EB) pénteken úgy döntött, hogy bepereli Romániát az Európai Unió Bíróságán, mert nem alkalmazta helyesen a hulladéklerakókról szóló 1999/31/EK irányelvet és az azt módosító 2018/850 direktívát.
Kivonultak az elégedetlen adófizetők szombaton Csíkszereda főterére, hogy így jelezzék: tiltakoznak a magas adók ellen. Ez már a második megmozdulás a hargitai megyeszékhelyen a szerdai „flash-mob” után.
szóljon hozzá!