
Veszélyes gödör tátong Marosvásárhely belvárosában. Elkezdtek egy új plázaépületet, de soha nem fejezték be
Fotó: Haáz Vince
Újra napirendre kerül a pakolóházak megépítésének kérdése Marosvásárhelyen, ahol nemcsak a központban, de a környékén is szinte lehetetlen szabad parkolót találni. A tervezetet a Szabad Emberek Pártjának tanácsosai nyújtották be, de a többségben lévő RMDSZ-es tanácsosok is támogatják. Marosvásárhely polgármestere kampánya során is többször kitért a parkolóházak megépítésének szükségességére.
2020. december 17., 08:462020. december 17., 08:46
Marosvásárhelyen a központban két olyan helyszín van, ahol a szakértők szerint is emeletes vagy föld alatti parkolóházat lehet építeni. Az egyik helyszín a Nemzeti Színház mögötti terület, amely részben magánkézben van és üresen áll, részben jelenleg is parkolóként működik. A másik helyszín a Maros Pláza (Mureș Mall) melletti úgynevezett gödör. Ez a plázához tartozik, oda évekkel ezelőtt egy újabb épületegyüttest akartak felhúzni, ez azonban nem történt meg. A bekerített részen most egy veszélyes gödör tátong.
Korábban is szó esett arról, hogy ezen a két helyszínen parkolóházat lehet kiépíteni. Őszi helyhatósági választási kampányában Soós Zoltán jelenlegi marosvásárhelyi polgármester arról beszélt, hogy a központi zónában három parkolót kellene építeni. Akkor azt mondta, hogy a tervek szerint két év alatt emeletes parkolóház épülhet a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház háta mögött, amely ötszáz személygépkocsit fogadhatna be. De
A csütörtöki soros marosvásárhelyi tanácsülésen a Szabad Emberek Pártjának két tanácsosa, Radu Bălaş és Pápai László Zsolt által benyújtott határozattervezetek kapcsán fognak egyeztetni, illetve szavazni a lehetséges parkolóházakról. Mint Radu Bălaş a Székelyhonnak elmondta, több, korábban elutasított határozattervezetüket újra benyújtották. Többek között a két parkolóházzal kapcsolatost is, amelyben azt kérik, hogy szavazzanak meg egy bizottságot, és kezdjék el az egyeztető tárgyalásokat a Színház téri és a Maros Pláza melletti területek tulajdonosaival.
„Számunkra és a város számára is fontos, hogy konkrét lépések történjenek a parkolóházak megépítése érdekében. Azt kértük, hogy hozzanak létre egy bizottságot, amely egyeztet a területek megvásárlásáról. A Színház téri terület esetében a közérdekű kisajátítás is megoldás lehet. A tervezetek szerint az egyeztetéseket március elsejéig kellene megejteni, hogy utána a tanács dönthessen a következő lépésekről” – magyarázta Radu Bălaş.
A marosvásárhelyi városháza sajtószóvivője, Borsos Csaba érdeklődésünkre elmondta, hogy a polgármester, de tudomása szerint az RMDSZ-es tanácsosok is fontosnak tartják a parkolóházak megépítését, és támogatni fogják a bizottság felállítását, illetve a tárgyalások elkezdését a területek tulajdonosaival.
Hároméves javítóintézeti nevelést rendelt el pénteken a nagyváradi ítélőtábla a 16 éves diáklánnyal szemben, aki 2023 novemberében megkéselte a Traian Vuia Szakközépiskola bentlakásának egyik nevelőtanárát.
Péntek hajnalban Murfatlarban elfogták a hatóságok a Poarta Albă börtönből csütörtökön megszökött elítéltet.
A segítség mindig jól jön, karácsony közeledtével pedig különösen nagy ereje van az apró, emberi gesztusoknak. Egy kézdivásárhelyi pékség minden reggel szeretetkosarat helyez ki üzlete bejáratához, amiből nemcsak kivenni lehet, hanem beletenni is.
Egy disznó csatangolt csütörtök este a Marosvásárhely-Radnót közötti autópályán.
A városi autóbuszokon tapasztalt reggeli zsúfoltság elkerülése érdekében hétköznapokon 6.30 és 8.30 között ne lehessen használni az ingyenes nyugdíjas bérleteket – áll abban a határozat-tervezetben, amit a marosvásárhelyi tanácsosoknak kell megszavazniuk.
A sepsiszentgyörgyi mozi közelébe költözött a sepsiszentgyörgyi rendőrség, az új székházban fogadják a lakosságot is.
Adománygyűjtést szerveznek vasárnap a gyergyóalfalui Baricz Alfonz részére, aki munkavégzés közben szenvedett balesetet.
Vonatbaleset történt csütörtökön délután Szászrégenben, amelyben egy 43 éves nő életét vesztette.
Közbiztonsági fejlesztések indulnak Gyergyószentmiklóson, miközben a frissen bevezetett fizetéses parkolás első tapasztalatai alapján több szabályozást is módosított a képviselő-testület.
szóljon hozzá!