
Veszélyes gödör tátong Marosvásárhely belvárosában. Elkezdtek egy új plázaépületet, de soha nem fejezték be
Fotó: Haáz Vince
Újra napirendre kerül a pakolóházak megépítésének kérdése Marosvásárhelyen, ahol nemcsak a központban, de a környékén is szinte lehetetlen szabad parkolót találni. A tervezetet a Szabad Emberek Pártjának tanácsosai nyújtották be, de a többségben lévő RMDSZ-es tanácsosok is támogatják. Marosvásárhely polgármestere kampánya során is többször kitért a parkolóházak megépítésének szükségességére.
2020. december 17., 08:462020. december 17., 08:46
Marosvásárhelyen a központban két olyan helyszín van, ahol a szakértők szerint is emeletes vagy föld alatti parkolóházat lehet építeni. Az egyik helyszín a Nemzeti Színház mögötti terület, amely részben magánkézben van és üresen áll, részben jelenleg is parkolóként működik. A másik helyszín a Maros Pláza (Mureș Mall) melletti úgynevezett gödör. Ez a plázához tartozik, oda évekkel ezelőtt egy újabb épületegyüttest akartak felhúzni, ez azonban nem történt meg. A bekerített részen most egy veszélyes gödör tátong.
Korábban is szó esett arról, hogy ezen a két helyszínen parkolóházat lehet kiépíteni. Őszi helyhatósági választási kampányában Soós Zoltán jelenlegi marosvásárhelyi polgármester arról beszélt, hogy a központi zónában három parkolót kellene építeni. Akkor azt mondta, hogy a tervek szerint két év alatt emeletes parkolóház épülhet a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház háta mögött, amely ötszáz személygépkocsit fogadhatna be. De
A csütörtöki soros marosvásárhelyi tanácsülésen a Szabad Emberek Pártjának két tanácsosa, Radu Bălaş és Pápai László Zsolt által benyújtott határozattervezetek kapcsán fognak egyeztetni, illetve szavazni a lehetséges parkolóházakról. Mint Radu Bălaş a Székelyhonnak elmondta, több, korábban elutasított határozattervezetüket újra benyújtották. Többek között a két parkolóházzal kapcsolatost is, amelyben azt kérik, hogy szavazzanak meg egy bizottságot, és kezdjék el az egyeztető tárgyalásokat a Színház téri és a Maros Pláza melletti területek tulajdonosaival.
„Számunkra és a város számára is fontos, hogy konkrét lépések történjenek a parkolóházak megépítése érdekében. Azt kértük, hogy hozzanak létre egy bizottságot, amely egyeztet a területek megvásárlásáról. A Színház téri terület esetében a közérdekű kisajátítás is megoldás lehet. A tervezetek szerint az egyeztetéseket március elsejéig kellene megejteni, hogy utána a tanács dönthessen a következő lépésekről” – magyarázta Radu Bălaş.
A marosvásárhelyi városháza sajtószóvivője, Borsos Csaba érdeklődésünkre elmondta, hogy a polgármester, de tudomása szerint az RMDSZ-es tanácsosok is fontosnak tartják a parkolóházak megépítését, és támogatni fogják a bizottság felállítását, illetve a tárgyalások elkezdését a területek tulajdonosaival.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!