
Fotó: Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes/Facebook
Két alkalommal is színpadra viszi Góbé farsang című előadását a Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes jövő héten Csíkszeredában.
2021. január 12., 19:232021. január 12., 19:23
2021. január 12., 19:242021. január 12., 19:24
A január 18-án és 19-én tartandó előadások este hét órakor kezdődnek a csíkszeredai Városi Művelődési Házban, a járványügyi előírásoknak megfelelően. A teljes értékű jegy ára 25 lej, diákoknak és nyugdíjasoknak viszont 15 lej a belépő. A minimum tízfős felnőtt csoportok számára 20 lejbe kerül a jegy fejenként, míg ugyanilyen számú nyugdíjas és gyerekcsoportok tagjai 10 lejes belépőjegyet kaphatnak. A jegyeket a Csíki mozi jegypénztárában, illetve az előadás előtt egy órával a Városi Művelődési Házban is ki lehet váltani, valamint megvásárolhatók online.
A szervezők arra kérik az előadáson résztvevőket, hogy viseljenek maszkot és tartsák be a biztonságos távolságot, illetve felhívják mindenki figyelmét, hogy a 37,3 Celsius-fok fölötti testhőmérséklettel rendelkező nézőket nem áll módjukban beengedni a nézőtérre. A kötelező távolságtartáshoz szükséges hely megteremtése miatt, a helyek száma korlátozott.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnök hétfőn este kijelentette, nem fogja elfogadni, hogy a kormány külön-külön vállaljon felelősséget a parlamentben a közigazgatási csomagért és a gazdaságélénkítő intézkedéscsomagért.
Megtartották az első egészségügyi képzést a kézdivásárhelyi Kanta Szakképző Központban. A szervezők szándéka szerint ez elősegíti azon elv érvényesítését, miszerint a szakmai tudás mellett a jó szó is gyógyíthat.
Egy megszűnő osztály majdnem két megszűnő pedagógusi állást jelent, és ez a folyamat nem zajlik le egy tanév alatt, a ciklusváltások miatt évről évre megismétlődik. A tanügyi szakszervezetek az oktatási rendszer destabilizációja ellen tiltakoznak.
Európai elfogatóparancsot adott ki hétfőn a bukaresti törvényszék Atas (Atash) Abdullah nevű, 45 éves török állampolgár ellen, aki nem tért vissza a Rahova börtönbe a számára engedélyezett eltávozás lejárta után.
Ideiglenes ivóvízszünet várható kedden reggel kilenc órától a gyergyószentmiklósi Bucsin negyedben – figyelmezteti a lakosságot a szolgáltató.
Csíkszékért díjjal tüntette ki az RMDSZ Csíki Területi Szervezete Sebestyén Ottó zsögödi plébánost hétfőn este.
Radu Miruță védelmi miniszter hétfői sajtótájékoztatóján ismertette a Románia 9,53 milliárd eurós SAFE-hitelkeretéből finanszírozott haderőfejlesztési programot, amelyik 21 beruházást irányoz elő.
Bár a sepsiszentgyörgyi polgármester már megígérte a helyi adók csökkentését, petíciót is benyújtanak a helyzet miatt tiltakozók – hangzott el az újabb, hétfőn tartott tiltakozáson, ahol a víz- és szemétszállítás díjának csökkentését is kérték.
Vizsgálatot indított a bukaresti Rahova börtönben az Országos Büntetés-végrehajtási Igazgatóság (ANP) és az igazságügyi minisztérium, miután egy emberölésért elítélt török állampolgár nem tért vissza a számára engedélyezett eltávozásról.
A csenei gyermekgyilkosságban érintett 13 éves fiú jelenleg a családja által választott lakóhelyen tartózkodik, a Temes megyei Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (DGASPC) felügyelete alatt – nyilatkozta hétfőn intézmény szóvivője.
szóljon hozzá!