
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Valeriu Gheorghiţă, a romániai oltáskampány koordinátora úgy nyilatkozott vasárnap este a Digi 24 televíziónak, hogy meglátása szerint ősszel elkezdődhet a 12–15 éves korosztály beoltása koronavírus ellen – írja az Agerpres hírügynökség.
2021. április 12., 09:082021. április 12., 09:08
2021. április 12., 11:022021. április 12., 11:02
Gheorghiţă azt mondta, a Pfizer már benyújtotta az Élelmiszer- és Gyógyszerfelügyelethez (FDA) a 12–15 éves gyerekek beoltásának engedélyeztetéséhez szükséges dokumentációt, így várhatóan két hónapon belül meg is kapja az engedélyt a FDA-tól, majd az Európai Gyógyszerügynökségtől is. Ha ez megtörténik, a harmadik negyedévtől, vagyis ősztől elkezdődhet a 12–15 évesek beoltása Romániában.
A katonaorvos arról is beszámolt, hogy Romániában jelenleg 750 ezer adag AstraZeneca vakcina van. Az AstraZeneca második dózisait április 14-étől kezdik adni, egyelőre senki nem lépett vissza a jogosultak közül. „Remélem, nem is fognak, mert kár lenne elveszíteni ezeket az előnyöket” – mondta Valeriu Gheorghiţă.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
1 hozzászólás