
Fotó: ISU Hargita
Tűz ütött ki egy maroshévízi tömbházban, amikor felrobbant egy gázpalack. Két személy pánikrohamot kapott.
2024. december 24., 20:262024. december 24., 20:26
2024. december 24., 22:042024. december 24., 22:04
Egy gázpalack robbant fel egy maroshévízi tömbházlakában kedden este. A helyszínre érkező tűzoltók jelenleg a földszint és a lépcsőház falainak hűtésén dolgoznak.
Amint arról a Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatott,
A lakók evakuálására nem volt szükség, személyi sérülés nem történt.
Fotó: ISU Hargita
A Maroshévízen történt gázpalack-robbanás következtében
A lépcsőházban található 20 lakás ajtajai vagy ablakai betörtek vagy megsérültek.
Fotó: ISU Hargita
A lépcsőház ajtaja és ablakai, valamint egy vízvezeték szintén megrongálódtak.
A történések idején 19 lakó tartózkodott a lépcsőházban. Közülük kettő ideiglenesen rokonokhoz költözik, a többiek azonban saját lakásaikban maradnak. A helyszínen a tűzoltók továbbra is dolgoznak a károk felszámolásán – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
A bukaresti katonai törvényszék a csendőrségi vezetőket a vádak alól felmentő ítéletet hozott hétfőn a 2018. augusztus 10-i fővárosi tüntetés ügyében.
A munkaképes korú, azaz a 15 és 64 év közötti lakosság foglalkoztatási aránya 62,6 százalékon stagnált az idei első negyedévben, míg a munkanélküliségi ráta 0,2 százalékponttal 6,5 százalékra nőtt 2025 utolsó három hónapjához képest.
Országos akcióhoz csatlakozva június 15. és 21. között fokozott közúti ellenőrzéseket végeznek a rendőrök, elsősorban az ittas vagy tudatmódosító szer alatt álló sofőrök kiszűrésére.
Egy 56 éves férfi fulladt vasárnap a Fekete-tengerbe, Mamaia üdülőhelyen. Kiemelték a vízből és megpróbálták újraéleszteni, de eredménytelenül.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök mindenekelőtt párttársainak támogatására számít az új kormány megalakításakor, és nem abból indul ki, hogy két táborra szakad a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Fokozatosan növekszik a környezetvédelmi panaszok száma Hargita megyében, ami elsőre a lakosság környezettudatosságának erősödésére utal. A valóság azonban kissé árnyaltabb és lehangolóbb is: a háttérben sokszor szomszédok közti konfliktusok állnak.
Nem használhatóak hétfőn reggel Csíkszeredában a Temesvári sugárút egy részének parkolói szenzortelepítési munkálatok miatt – tájékoztat a parkolást felügyelő Csíki Trans. Kft.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
szóljon hozzá!