
Az ütközések helyszíne
Az E578 jelzésű európai úton átkelő kóbor kutya, illetve a rövid követési távolság miatt történt közúti baleset vasárnap délután Csíkmadaras és Csíkrákos között.
2017. szeptember 18., 15:442017. szeptember 18., 15:44
A rendőrség közleménye szerint az európai úton Madaras felől lakóhelye irányába haladó 25 éves csíkcsicsói S. A. a túl rövid követési távolság miatt belerohant az előtte haladó, egy úton átkelő kutya miatt fékező, 30 éves Neamț megyei sofőr, D. I. vezette autónak.
Az ütközés után a csicsói járművezető áttért a menetirányával ellentétes sávba, nekiütközve a szemből szabályosan érkező, 32 éves csíkszeredai S. A. vezette gépkocsinak is. A csicsói és csíkszeredai sofőr könnyebben sérült, a keletkezett kár eléri a 25 ezer lejt. Egyik autóvezető sem volt alkohol befolyása alatt.
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése - tette közzé honlapján az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. csütörtökön kora délután.
Minden előkészítő osztályos kisdiák felszerelt iskolatáskát kap szeptemberben, Marosvásárhelyen – erről döntöttek az önkormányzati képviselők csütörtökön, amikor rábólintottak a helyi köztisztasági vállalat létrehozására is.
A szenátus jogi bizottsága csütörtökön több módosítással elfogadta a köztisztségviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet, amelyet szerdán a képviselőház már megszavazott.
Egy személyt kórházba szállították csütörtökön Bukarestben, miután két gépkocsi összeütközött az Iuliu Maniu sugárúton – közölte a fővárosi közlekedésrendészet.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
szóljon hozzá!