
Fotó: Haáz Vince
Ştefan-Radu Oprea gazdasági és vállalkozási miniszter pénteken felkereste a marosludasi cukorgyárat. Vélhetően októbertől újrakezdi a cukorgyártást belföldön termesztett cukorrépával, ehhez pedig a menedzsment már leszerződtette a szükséges termény felét – jelentette be a tárcavezető.
2023. augusztus 04., 18:332023. augusztus 04., 18:33
2023. augusztus 04., 18:342023. augusztus 04., 18:34
A miniszter elmondása szerint több vállalkozást látogatott meg pénteken Maros megyében, hogy megnézze, milyen kihívásokkal kell szembenéznie az üzleti szférának.
– mondta el marosvásárhelyi sajtótájékoztatóján a miniszter.
Hozzátette, hogy a marosludasi cukorgyárat egy romániai befektető mentette meg a környékbeli gazdákkal együttműködve.

Több hónapja tartó, az üzem bezárásával fenyegető bizonytalanság után nem várt fordulat történt a marosludasi cukorgyár ügyében, amelyet nem a román állam, nem is a régió cukorrépa-termesztői, hanem hazai élelmiszeripari vállalkozók vásároltak meg.
Rámutatott még, hogy a marosludasi gyárnak „nagyon jól kidolgozott gazdálkodási terve van”, és hogy beszélt a vezetőkkel a mezőgazdasági minisztérium által tervbe vett, a Romániában megtermelt mezőgazdasági termékek belföldi feldolgozására irányuló állami támogatási programról is, amelyet ez a vállalkozás is megpályázhat majd.
A románok többsége úgy véli, hogy előrehozott választásokra van szükség, és ha jövő vasárnap tartanának parlamenti választásokat, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.
Ismét medvék miatt szólt a Ro-Alert több Hargita megyei településen vasárnap este. A vadállatok párzási időszaka miatt gyakrabban találkozhatunk velük.
A SAFE hitelprogramból Romániának jutó források több mint fele az országban marad, a jelenlegi piaci finanszírozásnál jóval kedvezőbb feltételek mellett – jelentette ki vasárnap a Digi24-nek Irineu Darău ügyvivő gazdasági miniszter.
A múlt év végén 28,63 millió aktív bankkártya volt forgalomban Romániában, ami 10,07 százalékos növekedést jelent 2025 júniusához képest – derül ki a Román Nemzeti Bank (BNR) összesítéséből.
Egy évvel a bányakatasztrófa után a parajdi árusok közül sokan már feladták, bezárták a boltokat. De van, aki még kitart.
Lehűlésre számíthatunk az elkövetkező napokban, jövő hét közepéig egy hideg légtömeg határozza meg térségünk időjárását – vetítette előre Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) igazgatója a Digi24 hírtelevíziónak nyilatkozva.
Nicușor Dan államfő hétfőn a Cotroceni-palotában konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Átfogó közlekedésrendészeti akciókat szerveztek a hétvégén Maros, Kovászna és Hargita megyében. A rendőrök több száz autóst és motorost ellenőriztek, és ittas, valamint kábítószer hatása alatt vezető sofőröket is kiszűrtek a forgalomból.
A bolgár DARA nyerte meg szombat este az Eurovíziós Dalfesztivált a Bangaranga című dallal. Bulgária először diadalmaskodott a versenyen, amelyen az elmúlt három évben gazdasági nehézségek miatt nem vett részt – jelentette az AFP és az EFE.
Közvitára bocsátotta a közlekedési minisztérium a július 1-jétől érvényes járműkategóriánkénti úthasználati díjat (rovinieta) szabályozó rendelettervezetet. Az új rendszer az európai kibocsátási normákat is figyelembe veszi.
szóljon hozzá!