
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Ki nem aludt parázs közelében tárolt éghető anyag miatt keletkezett tűz vasárnap, a déli órákban egy gyergyószárhegyi gazdasági épületben.
2022. január 17., 12:102022. január 17., 12:10
2022. január 17., 13:002022. január 17., 13:00
A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint a tűzesethez húsz hivatásos és önkéntes tűzoltó vonult ki: előbbiek a Hargita megyei tűzoltóság gyergyószentmiklósi alegységétől, utóbbiak pedig a gyergyószárhegyi önkéntes alakulattól.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Az eset során három tonna széna, két tonna fűrészpor és mintegy egy köbméter deszka vált a lángok martalékává.
A tűzoltók arra kérnek mindenkit, hogy hasonló esetek elkerülése érdekében a parazsat és a hamut csak gödrökben vagy erre a célra kialakított helyen tároljuk, és bő vízzel oltsuk el.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Két, folyóba esett ember mentésére riasztották szombat délután a segesvári tűzoltókat.
Mintegy 1500 utast érintenek a közel-keleti helyzet miatti járattörlések – tájékoztatott szombaton a bukaresti repülőtereket üzemeltető vállalt (CNAB) szóvivője.
Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.
A külügyminisztérium szombaton a közel-keleti biztonsági helyzet romlására hivatkozva a 8-as szintre emelte az Izraelre vonatkozó utazási figyelmeztetést a kilencfokozatú skálán, és arra szólította fel a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Izraelbe.
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
szóljon hozzá!