
Fotó: Beliczay László
Traktoros felvonulás, szakmai előadások és koncertek is lesznek szombaton és vasárnap Székelykeresztúron, ahol gazdanapokat szerveznek.
2023. november 03., 12:512023. november 03., 12:51
Traktoros felvonulással startol szombaton délelőtt tíz órától a Székely Gazdaszervezetek Egyesület, az RMDSZ udvarhelyszéki, helyi és ifjúsági szervezete, valamint a Komager Csekefalvi Mangalica Farm által megrendezett Keresztúr Térségi Gazdanapok.
Szakmai előadást szerveztek a húsmarhatartásról (13.30), a precíziós gazdálkodásról (14), a vadkárokkal kapcsolatos teendőkről (14.30) és a No-Till technológiáról (15.30). A későbbiekben lesz még kukorica terménybemutató (16 órától) és borkóstoló (18 órától) is.
Vasárnap délelőtt tíz órától kisállat kiállítás nyílik, majd egy óra múlva Kuvaszok a Kárpátokbak címmel lesz előadás. Nem marad el a mezőgazdasági gép-bemutató (12.30) sem, ugyanakkor a kikapcsolódásra is szánnak időt: a közönséget Dj Bero (18 órától) illetve Zámbó Krisztián (19 órától) fogja szórakoztatni.
Az eseményen lesz termékvásár, arcfestés, rajzfilmvetítés és drogprevenciós előadás is. Ezek egésznapos programnak számítanak.
Az önkormányzati tulajdonban lévő Urbana Rt.-re bízták Székelyudvarhelyen a köztisztasági és hóeltakarítási feladatokat, miután egy tanulmány szerint jogi, gazdasági, működési és közérdeki szempontból is ez bizonyult a legelőnyösebb megoldásnak.
A 2026-os magyar országgyűlési választás után már alig több, mint 381 ezer szavazat feldolgozása van hátra. A külképviseletekről és átjelentkezéssel érkező voksok száma viszonylag alacsony, így a végeredményhez már közel jár a számlálás.
A bukaresti kormány RMDSZ-es miniszterelnök-helyettese szerint elkerülhetetlen a magyar-magyar kapcsolatok újragondolása a Tisza Párt választási győzelmét követően.
Facebook-bejegyzésben gratulált Magyar Péter választási győzelméhez Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
Ilie Bolojan miniszterelnök hétfőn gratulált Magyar Péternek a magyarországi parlamenti választásokon elért győzelméhez.
A Tisza-kormány minden magyar ember kormánya lesz – közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke a Facebook-oldalán a pártja választási győzelmét hozó napot követő hétfőn.
Csíkszereda ismét rekordot döntött a mínuszok tekintetében: az ország lakott települései közül ott mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet hétfő hajnalban – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) adataiból.
Számos európai és nemzetközi politikai vezető gratulált Magyar Péter győzelméhez a 2026-os magyarországi választásokat követően, hangsúlyozva az eredmény európai jelentőségét.
Közösségi oldalán gratulált vasárnap este Nicusor Dan román államfő a Tisza Pártnak és Magyar Péternek az országgyűlési választáson aratott, „mérföldkőnek számító” győzelemhez.
A Tisza-kormány minden magyart képviselni fog - jelentette ki Magyar Péter vasárnap este Budapesten, pártja eredményváró rendezvényén. Magyar Péter távozásra szólította fel a köztársasági elnököt.
szóljon hozzá!