
Idén is izgalmas programokkal várja a látogatókat a gyergyócsomafalvi Gazdanapok rendezvénye, amelyet ezen a hétvégén rendeznek meg.
2024. október 25., 20:032024. október 25., 20:03
2024. október 25., 20:232024. október 25., 20:23
A Felsőnyírkerti rendezvénytéren szombaton 8 órakor startol a „Vándorfakanál” bográcsfőző verseny, de sor kerül a Csomafalvi házikenyerek versenyére is. Érdekesnek ígérkezik a „Csomafalvi gombák könyve” bemutatójára is, amelyet Zsigmond Győző gombaszakértő ismertet.
Délben ünnepi beszédek és egyházi áldás következik, majd a Gyergyó-medencei Magyarnóta Társulat műsorával folytatódik a program.
14 órától sor kerül a bográcsok, kenyerek és kamrabélések díjazására, és a látványos lesz az Erdély Lovaskaszkadőr Egyesület showműsora.
A programsorozat vasárnap íjászversennyel zárul a Somlyóvölgyi farm előtti téren. A hétvégén állandó programok is színesítik a rendezvényt:
A gazdanap részletes programja megtalálható Gyergyócsomafalva község Facebook-oldalán.
Szociális gondosóra-program bevezetése, a civil pályázati rendszer újraindítása, valamint a városi költségvetés módosítása is a napirenden szerepelt a gyergyószentmiklósi képviselő-testület szerdai ülésén. A Monturistnak újabb levelet küldenek.
Narancssárga riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat több településre Hargita megyében szerda estére. Erős széllökések, jégeső és villámlás is kísérheti a ma esti vihart Korond térségében.
A védelmi minisztérium közölte, hogy nem érkezett jelentés a román légtér megsértéséről, miután a hadsereg radarrendszere egy légi célpontot észlelt szerdán az ukrajnai Vilkove településtől mintegy 8 kilométerre északra, a román határ közelében.
Csaknem két tonna, az előírásoknak nem megfelelő élelmiszert vontak ki a forgalomból a tengerparti üdülőtelepeken június 29. és augusztus 23. között végzett ellenőrzések során.
Bejelentette lemondását szerdán a bukaresti kormány főtitkárhelyettese, aki ellen befolyással való üzérkedéshez nyújtott bűnsegédlettel indított eljárást a korrupcióellenes ügyészség (DNA).
Elfogtak a rendőrök négy embert, aki hamis 100 eurós bankjeggyel fizetett kedd késő este az egyik szolnoki gyorsétteremben – közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság szerdán az MTI-vel.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szerdán az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Románia szerdán megkapta az Európai Bizottság (EB) SAFE védelmi hitelkeretéből folyósított első, 2,5 milliárd eurós összeget – közölte az uniós végrehajtó testület.
A tanügyi szakszervezetek és a Sanitas is elutasította szerdán a közalkalmazotti bértörvénytervezet legutóbbi változatát, hangsúlyozva, hogy a bejelentett módosítások ellenére az alapvető problémák továbbra is megoldatlanok maradtak.
szóljon hozzá!