Hirdetés
Hirdetés

Gazdag programmal közeleg a Székelyföldi Lovas Ünnnep

•  Fotó: Gergely Imre

Fotó: Gergely Imre

Százhuszonhat programponttal készülnek várhatóan több ezer nézőnek emlékezetes élményt kínálni a Székelyföldi Lovas Ünnep szervezői. Augusztus 22. és 25. között ismét színvonalas eseményeket követhet majd a közönség a gyergyószentmiklósi Krigel lovaspályán.

Gergely Imre

2024. augusztus 12., 18:212024. augusztus 12., 18:21

2024. augusztus 12., 18:222024. augusztus 12., 18:22

A szervező Krigel SK, illetve a társzervező intézmények vezetői hétfőn sajtótájékoztatót tartottak a közelgő Székelyföldi Lovas Ünneppel (SZLÜ) kapcsolatosan. A négynapos eseménysor részletes programja megtalálható a rendezvény Facebook-oldalán. Ezúttal is tartalmazza azokat a népszerű műsorszámokat, amelyek az évek során közkedveltségnek örvendtek.

Hirdetés

Ugyanakkor, mint mindig, most is talál újat, eddig még nem látott érdekességeket a közönség – hívta fel a figyelmet Bajkó Tibor főszervező, aki rámutatott arra, hogy

több mint 160 támogató járul hozzá a rendezvény megszervezéséhez, és köztük kiemelt szerepe van Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkárságának, illetve ennek vezetőjének, Potápi Árpádnak, aki egyben a SZLÜ védnöke is.

A rendezvény lovas konferenciával rajtol, ahol neves szakemberek adnak át ismereteket a hallgatóságnak akár a lovas turizmus, akár a lovak jóléte és hasonló témakörökben – közölte Szabó Szabolcs állatorvos.

A péntek lovas gyermeknap lesz, amely elsősorban a Székelyföldi Regionális Díjugrató Bajnokság döntője köré csoportosul, de ezzel párhuzamosan sokféle szórakozási lehetőség vár a kicsikre.

Tavaly több mint 800 gyerek kapcsolódott be, idén még többre számítanak

– adott hangot optimizmusának Madaras Gyöngyvér.

Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke egyfajta mustrának nevezte az eseményt, ahol egyszerre vonul fel mindenki, aki él és mozog a lovas tevékenységek keretében. „Fontos találkozóhely, amely ugyanakkor arra is alkalmat ad, hogy felhívják a fiatalok figyelmét a lovas tevékenységekre” – mondta.

Hasonlóan vélekedett Cilip Árpád, a Hargita Megye Fejlesztési Ügynöksége igazgatója is, aki rámutatott,

Gyergyószentmiklóson a Székelyföldi Lovas Ünnep keretében találkoznak mindazok, akik Erdélyben a lovas élet bármely szegmensében részt vesznek.

Örvendetes, hogy Hargita megyében egyre több fiatal lovazik, és a SZLÜ kedvet adhat arra is, hogy akár hobbi, amatőr vagy akár profi szinten mások is bekapcsolódjanak ebbe.

Csergő Tibor, Gyergyószentmiklós polgármestere szerint a Székelyföldi Lovas Ünnep az évek alatt összenőtt a várossal, a település egyik brandjévé vált. Kiemelte,

régen a székely rendtartó falvak életéhez hozzátartozott a lovas katonáskodás, és ezt a hagyományt viszi tovább jelenlegi formában az esemény,

A Székelyföldi Lovas Ünnep egy olyan mustra, mint amilyet régen Agyagfalvára hívtak össze – mondta.

A Gyergyói VSK vezetője, Kercsó Zoltán a vasárnap lezárult olimpiával hozta párhuzamba az eseményt. Ahogy világszinten nagyon sokan követték a párizsi történéseket, úgy a kisvárosban, egy kis megyében

az akár 10 ezer embert is megmozgató Székelyföldi Lovas Ünnepet nevezhetjük a mi kis olimpiánknak is

– fogalmazott.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 19., kedd

Román vadászgép lőtt le egy ukrán drónt Észtország felett

Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.

Román vadászgép lőtt le egy ukrán drónt Észtország felett
Hirdetés
2026. május 19., kedd

Ők viszik idén a labarumot és a bazilikajelvényt a csíksomlyói nyeregbe

A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.

Ők viszik idén a labarumot és a bazilikajelvényt a csíksomlyói nyeregbe
2026. május 19., kedd

A legszebb hímzett asztalkendőket keresik

A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.

A legszebb hímzett asztalkendőket keresik
2026. május 19., kedd

Úgy tűnik, lesz elég körzeti állatorvos Hargita megyében

Nem a legvonzóbb manapság a körzeti állatorvosi hivatás, ezért a bizonytalankodókat győzködni kellett, hogy legyen elég jelentkező a megüresedett körzeti állatorvosi helyekre Hargita megyében.

Úgy tűnik, lesz elég körzeti állatorvos Hargita megyében
Hirdetés
2026. május 19., kedd

Ekkor mondhatunk búcsút a kétszámjegyű inflációnak a jegybank szerint

A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.

Ekkor mondhatunk búcsút a kétszámjegyű inflációnak a jegybank szerint
2026. május 19., kedd

Magyar Péter miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálintot

Miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető minisztert Magyar Péter kedden. A kormányfő ezt a Facebook-oldalán közölte annak kapcsán, hogy az első hivatalos miniszterelnöki látogatására Lengyelországba utazott.

Magyar Péter miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálintot
2026. május 19., kedd

Pont lejár búcsúkezdésre a most kiadott időjárási riasztás

Az ország régióinak többsége szombat reggelig légköri instabilitásra, jelentős mennyiségű csapadékra és megerősödő szélre vonatkozó figyelmeztetés alatt áll, amelyet kedden adott ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).

Pont lejár búcsúkezdésre a most kiadott időjárási riasztás
Hirdetés
2026. május 19., kedd

Búcsús szentmise a Madarasi Hargitán

Idén is tartanak búcsús szentmisét pünkösdvasárnap, május 24-én a Madarasi Hargitán.

Búcsús szentmise a Madarasi Hargitán
2026. május 19., kedd

A nyár kezdetének időjárásába is betekintést nyújt a négyhetes előrejelzés

Többnyire a sokéves átlagnak megfelelő hőmérsékletekre számíthatunk az előttünk álló egy hónapban, nagyobb mennyiségű csapadék az első héten várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.

A nyár kezdetének időjárásába is betekintést nyújt a négyhetes előrejelzés
2026. május 19., kedd

Nyilvánosságra hozták a kegyelmi ügy igazságügyi tárcánál lévő dossziéját

Nyilvánosságra hozták a kormany.hu oldalon kedden a kegyelmi ügy azon dossziéját, amely az Igazságügyi Minisztériumban található.

Nyilvánosságra hozták a kegyelmi ügy igazságügyi tárcánál lévő dossziéját
Hirdetés