
Geréb László közgazdásszal vesézzük ki a székely városok költségvetéseit
Fotó: Erdély Bálint Előd
Nemrég fogadták el országszerte a települési önkormányzatok költségvetését. Geréb László közgazdász korábban és most is összehasonlította a fontosabb székelyföldi városokban tapasztalható állapotokat és tendenciákat, átfogó és megalapozott képe van arról, hogy az egyes települések hogyan és mire használják a rendelkezésükre álló pénzügyi erőforrásokat.
2021. május 25., 14:222021. május 25., 14:22
2021. május 25., 17:332021. május 25., 17:33
A Romániai Magyar Közgazdász Társaság székelyudvarhelyi szervezetének vezetőjét a Krónika Live újságírói, Pataky István, Rédai Attila és Szőke László kérdezik.
Milyen irányelvek mentén tervezik meg a városgazdák a rövid távú és a nagyobb léptékű stratégiákat? Hogyan mérik fel a szükségleteket? Honnan szereznek rá pénzt? Számok, pénzek és vélemények Marosvásárhelyről, Székelyudvarhelyről, Csíkszeredából, Kézdivásárhelyről, Gyergyószentmiklósról és Sepsiszentgyörgyről.
A műsor ma este 18.30-tól élőben a Krónika Facebook-oldalán és a Médiatér Youtube-csatornáján lesz nézhető.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
1 hozzászólás