
Képünk illusztráció
Fotó: Makkay József
A Székely Gazdaszervezetek Egyesülete gazdafórumot szervez hétfőn délelőtt 10 órától online térben, a Zoom applikáción keresztül, a Vidéki Beruházásokat Kifizető Ügynökség (AFIR) által kiírt fiatal gazdák letelepedését támogató pályázatról.
2023. október 27., 11:322023. október 27., 11:32
Elérhetővé vált a Vidéki Beruházásokat Kifizető Ügynökség (AFIR) által kiírt fiatal gazdák letelepedését támogató pályázat, melynek igénylése és kivitelezése nagy kérdéseket ébreszt a gazdálkodókban. A Székely Gazdaszervezetek Egyesülete ennek érdekében gazdafórumot szervez hétfőn délelőtt 10 órától a Zoom applikáción keresztül, hogy a pályázat iránt érdeklődő gazdák választ kapjanak kérdéseikre – áll az egyesület közleményében. Hozzátették,
Továbbá pedig számos hasznos gyakorlati tanácsban is részesítik mindazokat, akik részt vesznek ezen a fórumon. Az esemény ingyenes, a belépéshez szükséges link pedig megtalálható lesz a Facebook-esemény leírásánál.
Felhívták a figyelmet arra is, hogy az egyesület szakembereit bátran lehet keresni a pályázattal kapcsolatos kérdésekkel, az elérhetőségeik pedig megtalálhatóak a szekelygazda.ro weboldalon.
Forgalmi változások lépnek életbe péntektől a Nicolae Bălcescu utcában az útszakasz és a parkolók felújítási munkálatai miatt.
A fővárosi tömbházban tavaly történt robbanás ügyében eddig 176 magán- és jogi személy nyújtott be kártérítési igényt sértett félként, és a nyomozók 55 millió euróig zárlatot rendeltek el a gyanúsítottak és az érintett cégek vagyonára.
Az iskola fennállásának 50. évfordulójára megújult a marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakképző Líceum. Korszerű műhelyek és laborok várják a diákokat, az intézmény pedig ma már az egyik legnépszerűbb szaklíceum Maros megyében.
Egy férfi sérült meg súlyosan szerdán Szeben megyében, miután egy szekérrel egy oszlopnak ütközött, majd a ló az úton vonszolta. Egy nappal korábban egy fiatal állapotos nőt rángatott magával a ló, aki szintén súlyosan megsérült.
Május 1. és 31. között lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyszerűen megszabaduljanak azoktól a tárgyaktól, amelyeket már nem használnak, és nem helyezhetők el a hagyományos hulladékgyűjtőkben.
Mielőbbi hosszabb tűzszünet és tartós béke szükségeségét hangsúlyozta az orosz–ukrán háborúban Magyar Péter miniszterelnök szerdán Varsóban, Donald Tusk lengyel kormányfővel közös sajtótájékoztatón kérdésre válaszolva.
A képviselőház hétfőn, a nyugati keresztény pünkösd második napján nem tart üléseket.
Szerdán online formában elkezdődtek a magyar-ukrán szakértői egyeztetések, ami fontos lépés a kapcsolatok újraépítésében – közölte Orbán Anita külügyminiszter szerdai Facebook-bejegyzésében.
Eddig főleg azt nézték a második, negyedik és hatodik osztályosok szintfelmérő tesztjein, hogy tudja-e a gyerek a tananyagot. Idéntől azt is vizsgálnák, tudja-e használni azt a való életben. Az osztálytermi valóság azonban ennél jóval árnyaltabb.
Nicușor Dan államfő csütörtökre a Cotroceni-palotába hívta egyeztetésre az ország gazdasági és politikai helyzetéről az Egységben Romániáért parlamenti frakció, a BÉKE – Románia az első parlamenti frakció és a függetlenek képviselőit.
szóljon hozzá!