
A gerincvezetéket most építik ki, a rácsatlakozások majd később történnek meg
Fotó: Gergely Imre
Folyamatban van a gázhálózat kiépítése Gyergyószentmiklós több részén is, és az illető utcák lakóit kérik, jelezzék igényüket a rácsatlakozásra. Azonban egyelőre csak a gerinchálózat lefektetésén dolgoznak, a csatlakozásokra még várni kell.
2023. szeptember 12., 20:592023. szeptember 12., 20:59
A gyergyószentmiklósi Rákóczi Ferenc utcában zajlik ezekben a napokban a gáz gerincvezeték lefektetése, pontosabban ennek a Kőrisfa és Csiky-kert utcák közti szakaszán. Amint itt végeznek, a Külső utca és a Rét utca következik, egy későbbi fázisban pedig a Gyilkostó úton folytatják a hálózatbővítést.
– közölte keddi sajtótájékoztatóján Csergő Tibor, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Rámutatott ugyanakkor, hogy az elmúlt időszakban több utcában megtörténtek bekötések, de csak ott, ahol a mobilitás terv részeként útfelújítás is zajlik.
A polgármester közölte azt is, hogy a Premier Energy gázszolgáltató végzi a beruházást, és az érintett utcákat azok közül választották ki, ahol 2020-2021-ben igényléseket nyújtottak be a lakók.
A bővítés a terv szerint 2024 őszéig zajlik majd, és érintett utcák lakóinak addig nyílik lehetősége a rácsatlakozásokra.
– közölte még a polgármester.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
szóljon hozzá!