
Garnélás penne. Tálaláskor szórjunk parmezán sajtot az ételre
Fotó: Erdély Bálint Előd
A mediterrán ízek világába kalauzolja olvasóinkat ezúttal Karácsony József, a Főnix Konyha séfje, aki a tengerpart melletti városok receptjeiből merített inspirációt. A sajtos penne tésztát párosította a garnélarákkal, hiszen utóbbi hozzávaló nemcsak könnyen beszerezhető vidékünkön is, de egyre többen vannak, akik szívesen fogyasztják.
2022. május 11., 11:552022. május 11., 11:55
„Használjuk ki, hogy egyre több egzotikusnak számító ételt, hozzávalót vásárolhatunk meg a helyi üzletekben is, hiszen néha megérdemeljük, hogy a megszokottól eltérő ínyencségekkel kényeztessük magunkat. Elvégre egyszer élünk” – bátorít Karácsony József, a Főnix Konyha szakácsa. Mint mondta, nem szabad idegenkedni semmilyen ételtől, hiszen ha megfelelő módon készítjük el, akkor bajunk nem lehet tőle, maximum nem fog ízleni. Utóbbi esetben pedig próbálkozhatunk mással.
– magyarázta a szakember. Ő sem cselekedett másképp, amikor garnélás pennét állított össze. Azt is elárulta az étellel kapcsolatban, hogy sokszor készíti, hiszen egyre nagyobb népszerűségnek örvend vendégei körében is.
Az üzletben válogatva érdemes azokból a garnélákból vásárolni, amelyeknek a farokrészén rajta van a páncél, hiszen azt majd evés közben megfoghatjuk és könnyedén kiszippanthatjuk belőle a húst – tanácsolta a séf.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Szerinte így praktikusabb az étel elfogyasztása, ugyanakkor az ízük is kissé másabb a rákoknak. Persze ez nem azt jelenti, hogy a többi fajta nem megfelelő az étel elkészítésére.
hiszen az frissebb, de ha csak mélyhűtöttet kapunk, az sem baj. Utóbbiból vásárolt a séf is.
Az étel elkészítéséhez hevítsünk olívaolajat a serpenyőben, majd ebben pirítsunk felaprított vöröshagymát, fokhagymát, illetve pármai sonkát.
Kiváló ízt kölcsönöz, ha pármai sonkát is pirítunk
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ezt követően apróra vágott petrezselyemzöldet szórjunk az edénybe, majd következhet a hideg vízzel átmosott fagyos garnélarák. Ízesítsünk durva sóval és némi frissen facsart citromlével, illetve darált fehér borssal.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Időközben érdemes odatenni a pennét is, aminek nyolc-kilenc percig kell főnie a forrásban lévő vízben.
– így Karácsony.
A főzés után félkész kell legyen a tészta
Fotó: Erdély Bálint Előd
A főzés után félkész kell legyen a tészta, hiszen rögtön tehetjük is bele a gáztűzhely felett lévő serpenyőbe, a már említett hozzávalók mellé. Négy-öt perc kavargatás után adjuk az ételhez a felszeletelt sárga paradicsomot. A séf hámozott, némileg előfőzött, befőttesüvegben tárolt paradicsomot használt – ezt az üzletből szerezte be –, hiszen annak kellemes édeskés íze van. „Lehet egyébként olívabogyót is adni még az ételhez, majd ha a hozzávalók némileg összefőttek, legvégül adagoljunk főzőtejszínt. Kavarjuk össze, és máris tálalhatjuk” – közölte a szakember.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A fogás mellé félszáraz fehérbort kortyolgathatunk – jegyezte meg Karácsony József.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.