
A tömbházak között több szám garázs van, egyelőre
Fotó: Haáz Vince
Háromszáz garázst sajátít ki és bont le a marosvásárhelyi városháza a Hátszeg utcában, hogy emeletes parkolóházat építtessen. De elkészült az előtanulmánya egy belvárosi, földalatti parkolóháznak is. Mindkét beruházást bankkölcsönből fogja megvalósítási a városvezetés.
2022. szeptember 30., 13:432022. szeptember 30., 13:43
A jelenlegi városvezetés már a mandátum első napjaiban kijelentette, hogy elsőbbségként kezeli a parkolási gondok megszüntetését, a parkolóházak építését a városban. Mint Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere elmondta, jelenleg kész van két parkolóház előtanulmánya és folytatják az előkészületeket, hogy mihamarabb kiírhassák a közbeszerzést a tervekre és a kivitelezésre. Az egyik parkolóház a belvárosban, a volt Park szálló mellett lesz, földalatti és 260 férőhelyes. Ez részben megoldja a főtéri parkolási gondokat.
A másik egy négy szintes épület lesz a Tudor lakótelepi Hátszeg sétányon. Ennek tetején napelemek lesznek. Ahhoz, hogy ennek helyet készítsenek, háromszáz garázst fognak kisajátítani és lebontani. Mint a Székelyhon kérdésére a városvezető kifejtette, a garázsokat a tulajdonosok építették, de a város területére és ezért évi 500 lejes területdíjat fizetnek.
Soós Zoltán azt is elmondta, hogy a két létesítmény megépítése után át fogják szervezni az érintett utcákban a parkolást, hiszen az a céljuk, hogy a járdákról, de ha lehet az utcák széléről is eltüntessék az állomásozó gépkocsikat.
Garázsokat sajátít ki a városháza, emeletes parkolóház épül
Fotó: Soós Zoltán/Facebook
Megkérdeztük, hogy előre láthatóan mennyibe kerül majd a két parkolóház megépítése. Megtudtuk, hogy a két beruházás összértéke 90 millió lej, ezt pedig bankkölcsönből szeretnék megoldani. A polgármester szerint
A városháza a sürgősségi klinikai kórház környékén is szeretne egy emeletes parkolóházat létrehozni, erre magánbefektetőket keres.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.
Ünnepélyes keretek között adják át szombaton Gyergyóremetén az új bicikliutat. Az esemény nem csupán egy hivatalos átadó lesz: a szervezők egy különleges rekordkísérlettel is készülnek.
A marosvásárhelyi tűzoltók egy lakástűzhöz vonultak ki pénteken délután, amely egy tömbház legfelső emeletén keletkezett.
Nem mindennapi tűzesethez riasztották a hatóságokat Székelyudvarhelyen, péntek délután: valaki a plázánál levő lakópark mögött egy betonkerítés tövében akart halat sütni. Azonban a lángok elharapóztak.
Az utóbbi években ismétlődő jelenség Székelyföldön, hogy a márciusi-áprilisi felmelegedést hirtelen visszatérő fagyok váltják. Ezek komoly károkat okozhatnak a gyümölcsösökben, teljesen el is veszhet az adott évi termés.
Pénteken délutánra sikerült teljesen eloltani a maroludasi hulladéklerakónál kedden délben keletkezett tüzet. A területet továbbra is megfigyelés alatt tartják.
szóljon hozzá!