
Fotó: László Ildikó
A részben általa alapított Székelyudvarhelyért Párt (SZP) színeiben indul újabb mandátumért Gálfi Árpád polgármester – jelentette be szerdán megtartott sajtótájékoztatóján. Az önkormányzati képviselőjelölt-lista bemutatását későbbre tartogatja.
2024. április 10., 14:292024. április 10., 14:29
Bálint Csongor Attila, az SZP ügyvezető elnöke és Marosi György ügyvéd, a párt szóvivője társaságában tette meg bejelentését Gálfi Árpád:
Bálint felszólalásában támogatásukról biztosította a polgármesterjelöltet.
A találkozón bemutatták a 2021-ben bejegyeztetett párt logóját, amely székelykapukat ábrázol.
– mondta Gálfi.
Fotó: László Ildikó
„Nem tévedünk, ha azt mondjuk, tiszta lappal indulunk” – jelentette ki Marosi. Az idei lesz az első alkalom, amikor a párt megmérettetik. Kihangsúlyozta, hogy
Mint mondták, szerdától elkezdődik az 500-500 aláírás összegyűjtése a polgármester- és a tanácsosjelöltek számára, a lista benyújtási határideje április 30. A tanácsosjelöltekkel jelenleg zajlanak az egyeztetések, bemutatásukra a későbbiekben kerül sor.
Gálfi reményei szerint lesznek jelöltjeik a Székelyudvarhelyen ismert Szabad Emberek Pártjából (POL) is, nekik viszont ebben az esetben csatlakozniuk kell a Székelyudvarhelyért Párthoz. A sajtótájékoztatón felmerült a kérdés, hogy
A párt képviselői kihangsúlyozták, ebben az ügyben jelenleg is tárgyalásokat folytatnak és keresik a törvényes megoldásokat.
Fotó: László Ildikó
– fogalmazott Marosi. Hosszútávú stratégiaként céljuk részt venni Székelyudvarhely életében és képviselni a városlakók érdekeit.
Gálfi pártjáról elmondta, amellett, hogy a székelyudvarhelyiekért szeretnének munkálkodni az elkövetkező évtizedekben, megteremti az induláshoz szükséges feltételeket pártjával, amelyek megfelelőbbek, mint ha függetlenként indulna. „Szeretném ezt a pártot a jövő nemzedéke számára átadni” – jelentette ki.
Önkormányzati képviselőnek olyan embereket szeretnének jelölni, akik az élet több területén tevékenykednek. Mindezt fiatalokkal egészítenék ki, akik tanulhatnának a tapasztaltabb tagoktól.
Hosszú szervezői előkészületek és hetekig tartó autóépítések gyümölcse érett be szombaton Csíkszentkirály mellett, a hetedik roncsderbi helyszínén.
Magyar állampolgárságú nő sérült meg vasárnap délután a Székelykő térségben, a Fehér megyei hegyimentők siettek a segítségére.
Csaknem kétszáz ittas gépjárművezetőt szűrtek ki a közlekedési rendőrök az elmúlt két éjszaka egy országos ellenőrző akció során. További tizenhat sofőrnél tiltott szerek fogyasztását mutattak ki a tesztek.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint vasárnap este nyolc óráig a Keleti- és a Déli-Kárpátokban, valamint Moldva északnyugati részén villámlásokkal és erős széllel kísért felhőszakadásokra és elszórtan jégesőre kell számítani.
Rekordszámú résztvevő indult a 7. Csíkszentkirályi Roncsderbin szombaton, a fő versenyszám, a rodeó győztesének kihirdetéséhez közel egyórás futamra volt szükség. Karnyújtásnyira volt a meglepetés, de Imre Róbert a negyedik derbigyőzelmét is behúzta.
Dróndaraboknak tűnő tárgyakat találtak szombaton Eforie Sudon és Eforie Nordon – közölték az Eforie Nord-i vízimentők.
Összesen 1679 közúti baleset történt az év első hat hónapjában az országban, ezekben 492-en meghaltak, 1384-en pedig súlyosan megsérültek – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség.
Meleg időre, hőségre és zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adtak ki szombaton a meteorológusok Románia nagy részére.
Csak felvételről megmosolyogtató, élesben azért ennél durvább volt a helyzet, amikor egy fiatalember egy krosszmotorral menekült a rendőrök elől Ilfov megyében.
Kereken három Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában, ez volt az országos minimum augusztus 29-én a lakott települések sorában.
szóljon hozzá!