
A részvevők a népszerű műfaj alapjait, stílusjegyeit, technikáit sajátították el a musicalkurzuson
Fotó: Barabás Ákos
Ez a mottó kísérte a székelyudvarhelyi Valeo Art Egyesület musicalkurzusát, melynek ötödik alkalommal is a Tomcsa Sándor Színház adott helyet. Az egyesület vállalt célja a szakmai képzések szervezésén túl a kezdő előadók felkarolása.
2018. július 27., 15:362018. július 27., 15:36
2018. július 27., 16:332018. július 27., 16:33
A hétfőtől péntekig tartó képzésre tízen jelentkeztek, egy férfi és kilenc nő, illetve lány. Egyikük különösen kimagasló tehetség, ketten pedig színjátszó körben játszanak, tehát „a későbbiekben nagy valószínűséggel fel fogják használni az itt tanultakat” – vélte Faluvégi Chripkó Krisztina énektanárnő. A Valeo Art Egyesület alapító tagja szerint
A részvétel egyébként nem volt zenei előképzettséghez kötve, inkább azok jöttek el, akik érdeklődnek a népszerű műfaj iránt, saját korlátaikat feszegetnék vagy szeretnének kimerészkedni a színpadra. Erre lesz is lehetőségük szombaton, mert
A foglalkozások délelőtt és délután zajlottak, a részvevők az otthonról hozott, tetszés szerint kiválasztott dalbetéteket tökéletesítették a felkészítő tanárok irányításával. Az éneket Faluvégi Krisztina, a táncot a Magyarországról érkezett Bálint Hanna, a színpadi mozgást Mezei Gabriella, a Tomcsa Sándor Színház művésznője oktatta, a korrepetitorok pedig Lokodi András és Demeter Csaba voltak.
Faluvégi Chripkó Krisztina végül azt is elárulta, hogy
Nehézkes lesz a közlekedés a csíkszeredai utakon a havazás miatt, ezért előfordulhat, hogy nem tudják tartani a menetrendet a Csíki Trans városi buszjáratai.
Sűrű havazással tért vissza a tél az országba, köztük Székelyfölre is kedd délutántól. A nem szűnő havazásnak köszönhetően helyenként több tíz centiméteres hóréteg alakult ki, megnehezítve a közlekedést.
Az elmúlt 35 évben több mint 4,16 millió fővel csökkent Románia lakossága – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) elnöke, Tudorel Andrei által kedden közzétett elemzésből.
A munkaügyi minisztérium illetékesei feljelentik az ügyészségen azokat a személyeket, akik a gyanú szerint csalással szereztek fogyatékossági igazolást – közölte kedden a Facebook-oldalán Florin Manole.
Rendkívüli intézkedésekkel készülnek az ország déli részén a nehéz időjárási körülményekre. Ha egy mód van rá, most ne utazzunk a narancssárga riasztás alatt álló megyékbe, de közben Székelyföldre is visszatért a tél.
A legfelsőbb bíróság helyt adott Dan Șova semmisségi panaszának és érvénytelenítette a Szociáldemokrata Párt (PSD) korábbi szenátorának korrupciós perében hozott ítéletet.
Nagy a lavinaveszély a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben – figyelmeztetett kedden a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
A Potápi Árpád János Alapítvány a Magyar Nemzetért elindítja a Potápi Tehetségprogramot. A program célja, hogy támogassa a tehetséges és szülőföldjük iránt elkötelezett külhoni és anyaországi fiatalokat – közölte az alapítvány.
A kolozsvári tűzoltók kedden megtalálták annak a négyéves gyermeknek a holttestét, aki január 23-án tűnt el a Kis-Szamosban.
45 ezer lejes pénzbírságot róttak ki kedden a marosvásárhelyi rendőrök egy marosszentannai férfira, aki nagy mennyiségű használt cipőt, zsákot és más hulladékot dobott közterületre.
szóljon hozzá!