
Egy buszmegállóba állította meg a rendőrség az autót és igazoltatta a sofőrt
Fotó: Viorel Bercea
Igazoltatás céljából megállított a rendőrség egy 27 éves fiatalembert Marosvásárhelyen, mert az „furcsán” vezetett. A kedd délután történt ellenőrzés során kiderült, hogy a sofőr tudatmódosító szer hatása alatt volt.
2020. március 10., 19:152020. március 10., 19:15
2020. március 10., 21:232020. március 10., 21:23
Mint a rendőrség sajtószóvivője, Emanuela Fărcaș elmondta, a Tudor lakótelepen, a város szélén, egy buszmegállóban állították meg a személygépkocsit, amelyben két fiatal ült. A gépkocsivezető az igazoltatás során is furcsán viselkedett, ezért
A járműben ülő fiatal lánynál egy zacskóban egy zöld színű, növényi eredetű anyagot találtak, amit elkoboztak. A 27 éves sofőrt a kórházba kísérték, hogy vérmintát vegyenek tőle. A kivizsgálást folytatják, hogy kiderítsék pontosan, hogy mi is a fiataloknál talált zöld anyag. A gépkocsivezető ellen tudatmódosító szerek használata és azok hatása alatti vezetés miatt indítottak eljárást.
Idén már huszonhat bejelentett vadkár volt Maros megyében, ahol tavaly 43 medvét lőttek ki. A napokban elkezdődött a medve-, farkas-, hiúz- és vadmacskaállomány felmérése is – számolt be a környezetvédelmi ügynökség vezetője, Cristina Pui.
Az Egyesült Államokkal való stratégiai együttműködés fontosságát hangsúlyozta, valamint a gazdasági és energetikai kapcsolatok erősödéséről beszélt Orbán Viktor kedden Budapesten, J.D. Vance-szel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Több száz szankció, tucatnyi bevont jogosítvány és számos közlekedési bűncselekmény – ez a mérlege az ünnepi időszak rendőri ellenőrzéseinek Hargita megyében is.
Rendkívüli ülésen hozott döntéseket Gyergyószentmiklós képviselő-testülete két nagyvolumenű beruházás előkészítése kapcsán. A szándék szerint Gyilkostón a közművesítés kap új lendületet, és közel 4800 méternyi út korszerűsítése is közelebb került.
Mircea Abrudean szenátusi elnök szerint az Ilie Bolojan vezette kormány minden lehetséges intézkedést meghozott, hogy megvédje a lakosságot az üzemanyagárak emelkedésétől.
Százakat ellenőriztek, több sofőrt ittas vezetésen értek, egyik esetben büntetőeljárás is indult a hétvégi közúti razziák nyomán Maros megyében.
Villanyáram nélkül maradt 844 fogyasztó Borszéken az erős szél miatt – közölte kedden délután a Hargita megyei tűzoltóság.
Személyautó és egy teherautó ütközött a Maros megyei Jedd közelében, hét személy megsérült, a forgalmat mindkét irányban lezárták.
Rendhagyó módon „spórolt” egy Maros megyei községvezető: illegálisan biztosított áramot 12 villanyoszlopnak, nem fizette a futballpálya öltözőjének és a községi színpadnak az államköltségeit sem. A polgármester ellen hatósági vizsgálat zajlik.
Locsolásból hazatartva az utcán adott hangot politikai nézeteinek egy sepsiszentgyörgyi fiatal, akit a Sepsi OSK vezetőségi tagjai bántalmazhattak.
szóljon hozzá!