
Vízkereszt után a karácsonyfákat elkezdik kidobni a lakásokból. Gyergyószentmiklóson fűtőanyagként hasznosítják. Archív
Fotó: Hegyi Zsuzsánna
Elkezdtek megszabadulni az emberek Gyergyószentmiklóson is az ünnepek alatt még díszes karácsonyfaként szolgáló fenyőktől. A hulladékká vált tűlevelűekből tűzelőanyag lesz a városi fűtőműnél.
2022. január 05., 17:052022. január 05., 17:05
A lakótelepeken élőket arra kérik, hogy ahogy a korábbi években is szokásos volt, a kukák közelében helyezzék el az immár hulladékká minősülő fenyőfákat. Ezeket innen majd a fűtőmű faőrleménnyel működő kazánjához viszik és elégetik – mondta el érdeklődésünkre válaszolva Len Emil, Gyergyószentmiklós alpolgármestere. Így a karácsonyfa fűtőanyagként hasznosul.
Az alpolgármester hozzátette, hogy a város azon részein, ahol kertes házak vannak, a korábbi évek tapasztalata szerint nincs igény a fák elszállítására, ezeket az emberek maguk szokták eltüzelni a kályhákban, és saját kazánokban.
A Prahova megyei vízválság kapcsán végzett ellenőrzésekről és az ezek nyomán hozott intézkedésekről számolt be a környezetvédelmi miniszter.
Átvette az irodalmi Nobel-díjat szerdán Stockholmban Krasznahorkai László.
Rendkívüli ülésen döntött a Hargita megyei önkormányzat a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság költségvetésének a kiegészítéséről szerdán, hogy az intézmény alkalmazottai megkaphassák fizetésüket.
Kidobott az emeletről egy macskát egy bukaresti férfi, súlyos sérüléseket okozva az állatnak, ezért a rendőrség előbb őrizetbe vette állatkínzás gyanújával, majd hatvannapos hatósági felügyeletet rendeltek el ellene.
December 28-ára halasztotta szerdán az alkotmánybíróság annak a beadványnak a tárgyalását, amelyet a legfelsőbb bíróság nyújtott be a bírák és ügyészek nyugdíjazási feltételeit módosító új törvénytervezettel kapcsolatban.
A közlekedésrendészet munkatársai kedden 11 és 15 óra között 67 helyen végeztek ellenőrzést az 1-es országút különböző, balesetveszélyes szakaszain Ilfov, Prahova, Brasó, Szeben, Fehér, Kolozs és Bihar megyében.
Romániában vannak olyan megyék, ahol minden harmadik aktív munkaszerződés minimálbérre szól – jelentette ki szerdán az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) elnöke.
Két tonna törvénytelenül árusított pirotechnikai eszközt kobozott el a Maros megyei rendőrség tavaly, idén is fokozott ellenőrzéseket tart. Fontos változás, hogy 16 év felett már legálisan használhatók az alacsony kockázatú pirotechnikai eszközök.
Elhunyt Balázs Péter Kossuth-díjas színművész, a szolnoki Szigligeti Színház korábbi igazgatója – közölte az intézmény közösségi oldalán szerdán.
Idén októberben is negatív volt a természetes szaporulat Romániában (-7081 fő), a halálozások száma az 1,5-szöröse volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adataiból.
szóljon hozzá!