
Fotó: HVCSK
Gond nélkül elindult ugyan a fűtésszezon, de a korábbi adósság miatt bármikor kopogtathat a végrehajtó a gyergyószentmiklósi távhőszolgáltatónál, amelynek 5,1 millió lejes gázszámlatartozása van.
2024. szeptember 28., 16:392024. szeptember 28., 16:39
Megszületett a jogerős ítélet, így nem lehet tovább húzni az időt:
Amint Angi Zoltán, a vállalat távhő részlegének vezetője érdeklődésünkre elmondta, a 2021–2022-es fűtésszezon végéig összegyűlt 7,5 millió lejes gázszámlatartozásból 2,4 milliót sikerült törleszteni, de a korábbi cégvezetés idejéből továbbra is megmaradt 5,1 millió lej hátralék.
A cégnek pedig nincs, ahonnan előteremteni ezt a jelentős, egy millió eurót is meghaladó összeget. Amikor megérkezik a végrehajtó, kell szülessen egy megállapodás arról, hogy meghatározott időn belül miképpen fogják fizetni az adósságot és annak kamatait. Ha pedig a vállalást nem tudnák teljesíteni, akkor zárolhatják mind a vállalat, mind a tulajdonos önkormányzat számláit is.
Több intézménynél és számos lépcsőházban már elindult a távfűtés, amit az alacsony éjszakai hőmérsékleti értékek indokolnak. Angi Zoltán közölte, megkötötték a szerződéseket a beszállítókkal,
A tervek szerint csakis faőrleménnyel fogják a meleget biztosítani, de amennyiben esetleg olyan mértékű lehűlés lesz, hogy muszáj lesz beindítani a gázkazánokat, ez sem jelenthet problémát, hiszen megkötötték a gázszolgáltatási szerződéseket a kazánházakra (kivétel a Virág negyed déli felében található kazánház, ahol még javítások zajlanak).
Fotó: HVCSK
Az elmúlt időszakban feljavították a faőrleményes kazánokat, a rendszeren pedig 0 százalékos a vízveszteség az elvégzett javításoknak köszönhetően.
– summázta.
A nyár folyamán 1,2 kilométerrel nőtt a városi távhőhálózat hossza azáltal, hogy elért a vezeték az uszodáig, illetve a főtéren át a Szent Miklós-plébániáig. Régebb óta tervben van a városi kórház és a Vaskertes iskola bekötése, de ez egyelőre nem valósult meg. Mindemellett
Amint Angi Zoltán rámutatott, ha ez megoldódik, azaz a kórház, a Vaskertes iskola, a pénzügyi hivatal és a bíróság is a HVCSK fogyasztója lesz, onnantól kezdve a nyári melegvíz-szolgáltatás már nem lesz veszteséges.
Újdonság, hogy
Eddig 32 lépcsőház esetében készült ez el, és havonta további nyolccal nő ez a szám, mindaddig, míg az összes tömbházra vonatkozóan elkészül. Ennek alapján valósulhat meg az, hogy a lehető legarányosabban oszoljon el a lakrészek között az adott lépcsőház közös felületeinek fűtésköltsége. A fizetnivaló nyilván lakrészenként különbözik az adott lakás méretétől és egyéb paraméterek alapján.
A HVCSK távhő részlegének vezetője rámutatott, hogy jelenleg nincs tervben a szolgáltatás árának változása. Magánszemélyek esetében marad a 435,69 lej+áfa gigakalóriánként (amiből 98 lejt átvállal az önkormányzat). Ez az igazgató elmondása szerint a legolcsóbb Hargita megyében. Jogi személyek, cégek 533,69 lej+áfa áron kapják a fűtést.
Egy ötéves kislány meghalt, édesanyja és egyéves öccse pedig megsérült szombaton az A1-es autópályán, Kereszténysziget (Cristian) közelében, miután felborult az őket szállító személygépkocsi.
Az alapbér 15 százalékának megfelelő pótlékot kaphatnak az egészségügyi intézmények három műszakban dolgozó alkalmazottai – derül ki az új bértörvény pénteken nyilvánosságra hozott, felülvizsgált tervezetéből.
Az új közalkalmazotti bértörvény felülvizsgált tervezete szerint több kategóriában is béren felüli juttatásokat vezetnének be az oktatásban dolgozók számára.
Megkezdődött a beiratkozás a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Gyergyószentmiklósi Kihelyezett Tagozatára. Az itt zajló gazdasági szemléletű oktatás célja olyan szakemberek képzése, akik a földrajzi teret képesek turisztikai szempontból hasznosítani.
Kihallgatták pénteken a legfőbb ügyészségen Dan Tanasăt, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) parlamenti képviselőjét. Az Agerpres hivatalos forrásokra hivatkozó értesülése szerint a politikus ellen közösség elleni uszítás gyanújával vizsgálódnak.
Közzétették pénteken a munkaügyi minisztérium honlapján a közalkalmazotti bértörvény tervezetének új, felülvizsgált változatát.
Olyan hamis weboldalak jelentek meg, amelyek a Ghișeul.ro felületét utánozzák, és személyes adatokat, valamint bankkártya-adatokat próbálnak megszerezni – figyelmeztet a Nemzeti Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Országjáró körútra indult Irineu Darău gazdasági, digitalizációs, vállalkozásügyi és turisztikai miniszter. Pénteken Sepsiszentgyörgyre is eljutott, ahol vállalkozókkal találkozott, majd délután meglátogatott két vállalkozást.
Technikai egyeztetést tartottak pénteken a Cotroceni-palotában a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről, amelyet a következő napokban áttanulmányozhatnak a pártok – jelentette ki a megbeszélés után Radu Burnete elnöki tanácsadó.
Az Európai Unióban 2024-ben átlagosan 15,7 bíró jutott százezer lakosra, szemben a 2014-es 17,7 bíróval – derül ki az Eurostat pénteken, a nemzetközi büntető igazságszolgáltatás napja alkalmából közzétett adataiból.
szóljon hozzá!