
Fotó: HVCSK
Gond nélkül elindult ugyan a fűtésszezon, de a korábbi adósság miatt bármikor kopogtathat a végrehajtó a gyergyószentmiklósi távhőszolgáltatónál, amelynek 5,1 millió lejes gázszámlatartozása van.
2024. szeptember 28., 16:392024. szeptember 28., 16:39
Megszületett a jogerős ítélet, így nem lehet tovább húzni az időt:
Amint Angi Zoltán, a vállalat távhő részlegének vezetője érdeklődésünkre elmondta, a 2021–2022-es fűtésszezon végéig összegyűlt 7,5 millió lejes gázszámlatartozásból 2,4 milliót sikerült törleszteni, de a korábbi cégvezetés idejéből továbbra is megmaradt 5,1 millió lej hátralék.
A cégnek pedig nincs, ahonnan előteremteni ezt a jelentős, egy millió eurót is meghaladó összeget. Amikor megérkezik a végrehajtó, kell szülessen egy megállapodás arról, hogy meghatározott időn belül miképpen fogják fizetni az adósságot és annak kamatait. Ha pedig a vállalást nem tudnák teljesíteni, akkor zárolhatják mind a vállalat, mind a tulajdonos önkormányzat számláit is.
Több intézménynél és számos lépcsőházban már elindult a távfűtés, amit az alacsony éjszakai hőmérsékleti értékek indokolnak. Angi Zoltán közölte, megkötötték a szerződéseket a beszállítókkal,
A tervek szerint csakis faőrleménnyel fogják a meleget biztosítani, de amennyiben esetleg olyan mértékű lehűlés lesz, hogy muszáj lesz beindítani a gázkazánokat, ez sem jelenthet problémát, hiszen megkötötték a gázszolgáltatási szerződéseket a kazánházakra (kivétel a Virág negyed déli felében található kazánház, ahol még javítások zajlanak).
Fotó: HVCSK
Az elmúlt időszakban feljavították a faőrleményes kazánokat, a rendszeren pedig 0 százalékos a vízveszteség az elvégzett javításoknak köszönhetően.
– summázta.
A nyár folyamán 1,2 kilométerrel nőtt a városi távhőhálózat hossza azáltal, hogy elért a vezeték az uszodáig, illetve a főtéren át a Szent Miklós-plébániáig. Régebb óta tervben van a városi kórház és a Vaskertes iskola bekötése, de ez egyelőre nem valósult meg. Mindemellett
Amint Angi Zoltán rámutatott, ha ez megoldódik, azaz a kórház, a Vaskertes iskola, a pénzügyi hivatal és a bíróság is a HVCSK fogyasztója lesz, onnantól kezdve a nyári melegvíz-szolgáltatás már nem lesz veszteséges.
Újdonság, hogy
Eddig 32 lépcsőház esetében készült ez el, és havonta további nyolccal nő ez a szám, mindaddig, míg az összes tömbházra vonatkozóan elkészül. Ennek alapján valósulhat meg az, hogy a lehető legarányosabban oszoljon el a lakrészek között az adott lépcsőház közös felületeinek fűtésköltsége. A fizetnivaló nyilván lakrészenként különbözik az adott lakás méretétől és egyéb paraméterek alapján.
A HVCSK távhő részlegének vezetője rámutatott, hogy jelenleg nincs tervben a szolgáltatás árának változása. Magánszemélyek esetében marad a 435,69 lej+áfa gigakalóriánként (amiből 98 lejt átvállal az önkormányzat). Ez az igazgató elmondása szerint a legolcsóbb Hargita megyében. Jogi személyek, cégek 533,69 lej+áfa áron kapják a fűtést.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!