
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Füstmérgezést kapott egy csíkszeredai, aki belélegezte a gáztűzhelyen égő étel füstjét. A helyszínre kiérkező mentőegységek mentették meg az életét.
2021. május 17., 22:312021. május 17., 22:31
2021. május 17., 22:562021. május 17., 22:56
Lakásból kitóduló füst miatt riasztották a tűzoltókat Csíkszeredában, hétfőn, az esti órákban. Mint a Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatásából kiderül, egy csíkszeredai lakásból füst tódult ki, a riasztás nyomán pedig három egységük (két tűzoltóegység két esetkocsival, valamint egy rohammentő-egység) vonult a helyszínre.
A lakásban egy eszméletlen személyt találtak, aki belélegezte a gáztűzhelyen égő étel füstjét. A kiérkező rohammentő és mentőegységek sikeresen újjáélesztették az eszméletlen személyt.
A tűzoltóság későbbi tájékoztatásából kiderült, hogy a füstmérgezést szenvedett, 45 éves nőt, a Hargita Megyei Mentőszolgálat egysége szállította a csíkszeredai kórházba, ahol speciális orvosi ellátásban részesítik.
A tömbházat nem kellett kiüríteni az eset során, hiszen a füst mindössze egy – a szóban forgó – lakrészben terjengett.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
szóljon hozzá!