
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Egy tűzhelyen hagyott edény kapott lángra szerdán Dicsőszentmártonban, nagy füst keletkezett emiatt. A helyszínre érkezett tűzoltók egy hetven év körüli férfit találtak az érintett garzonlakásban, aki életét vesztette. A halál oka még tisztázatlan.
2021. február 24., 14:302021. február 24., 14:30
A gáztűzhelyen felejtett edény miatt keletkezett nagy füst egy dicsőszentmártoni garzonlakásban szerda délelőtt. A helyszínre érkezett tűzoltók egy hetven év körüli, öntudatlan állapotban lévő férfit találtak a lakásban, akit sikerült kimenekíteniük, ugyanakkor egy gázpalackot is eltávolítottak az ingatlanból.
A tüzet eloltották, azonban a lakásból kihozott férfit már nem tudták megmenteni a rohammentő-szolgálat orvosai, hiába próbálták többször is újraéleszteni. A halál pontos oka még nem ismert, az eset kivizsgálása folyamatban van – tudtuk meg a Maros megyei tűzoltóság sajtóosztályától.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan kormányfő kedden közölte, hogy egy kisebbségi kormány működésének lehetőségeiről készül egyeztetni az USR, az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciójának képviselőivel.
Idén februárig a személyszállításban használt üzemanyagok és kenőanyagok ára csökkenő tendenciát mutatott az Európai Unióban (EU), márciusban azonban átlagosan 12,9 százalékos növekedés volt megfigyelhető 2025 harmadik hónapjához képest.
Személyesen tárgyalt Budapesten Magyar Péter, a leendő TISZA-kormány miniszterelnöke Kelemen Hunorral, az RMDSZ elnökével – adta hírül Facebook oldalán a TISZA párt elnöke.
A magyarországi országgyűlésben mandátumot nyert mindhárom párttal fel fogja venni a kapcsolatot az Erdély Magyar Szövetség, hogy nemzetpolitikai kérdésekről tárgyalhassanak. Az RMDSZ politikájától pedig elhatárolódnak.
Tizenegy kiemelkedő személyiség részesült elismerésben az erdélyi kulturális-közösségi életet gazdagító munkájáért Kolozsváron. A díjazottak között székelyföldi gyökerekkel rendelkező, nagyra becsült művészek, néprajzkutatók, történészek szerepelnek.
Nicușor Dan államfő egyeztetésre várja a Cotroceni-palotába szerdán a koalíciós pártok vezetőit.
Többnyire sikerült párbeszéddel meggyőzni azokat a kutya- és macskatartókat is, akik nem akarták beoltatni házi kedvenceiket veszettség ellen. Két esetben viszont szankcionálni kellett Hargita megyében.
Irodájában fogadja Magyar Péter leendő miniszterelnök Kelemen Hunort, az RMDSZ elnökét kedden. Az egyeztetésen arról tárgyalnak, hogy a Tisza-kormány milyen módon tudja segíteni az erdélyi és a partiumi magyarságot – jelentette be a Tisza Párt elnöke.
A tanügyminisztérium jóváhagyta kedden a bölcsődei és óvodai beiratkozások ütemtervét a 2026–2027-es tanévre.
Kelemen Hunor szerint az RMDSZ nem lép ki a kormányból, és nem vesz részt a PSD és a PNL közötti konfliktusban. A politikus úgy látja, a legsürgetőbb feladat most az ország gazdasági helyzetének stabilizálása.