
Fotó: Batrin Krisztián
Lezárult az adománygyűjtési időszak a 3. FussNEKI! Gyergyó mozgalomban, de még nem végleges az összesítés, hiszen még sok felajánlótól várják, hogy teljesítse a vállalását. Ami biztos, péntek délutánig 283 ezer lejt sikerült összegyűjtenie a gyergyói civil szervezeteknek.
2024. október 05., 16:532024. október 05., 16:53
Még közel hétezer lej beérkezésére számíthatnak a 3. FussNEKI! Gyergyó mozgalomban közhasznú projektjeik számára adományokat gyűjtő civil szervezetek, ekkora az az összeg, amit az emberek felajánlottak ugyan, de még nem fizették be a pénteki zárásig.
Amint Elekes István programfelelős a Székelyhon megkeresésére válaszolva elmondta,
Azok, akik felajánlást tettek, de még nem teljesíttették, még megtehetik a következő napokban. Egyébként a szervezetek közül több is elérte, sőt meg is haladta az általuk kitűzött célösszeget.
A 3. FussNEKI! Gyergyó mozgalomban 27 szervezet igyekezett támogatásokat szerezni a projektjeire, őket 295 nagykövet képviselte.
A nagykövetek nemcsak Gyergyószentmiklóson futották, biciklizték vagy gyalogolták végig egy héttel ezelőtt a felvállalt kilométereket, hanem két nagyobb csoport Gyergyószárhegyen és Gyergyóújfaluban is elindult.
Fotó: Batrin Krisztián
Emellett Budapesten, Marosvásárhelyen, Kolozsváron és még a Balaton körül biciklizve is voltak sportolók, akik önkéntes nagykövetként képviselték az eseményt.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint márciusban 2,8 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2,1 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9 százalék.
A kerékpárosok szabályszegései jelentik továbbra is a legsúlyosabb közúti balesetek fő okát Hargita megyében. Ez a jelenség már öt éve tart, azóta a gyorshajtás a második helyre szorult a baleseti okok között.
Tavaly több mint 2,56 milliárd lej kártérítést fizettek ki a biztosítók a fakultatív CASCO-kötvények alapján – közölte csütörtökön a Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetsége (UNSAR).
Elkezdődött Marosvásárhelyen a Bolyai nevet viselő Kárpát-medencei iskolák 22. találkozója. Kilenc intézmény tanárai és diákjai gyűltek össze, hogy közösen idézzék fel a Bolyaiak örökségét, megismerjék egymás kultúráját.
Közzétette a levélszavazatok legfrissebb adatait a Nemzeti Választási Iroda: eddig több mint 355 ezer levélszavazat érkezett be, ezek döntő többségét már fel is dolgozták.
Szerdán és csütörtökön is csökkent az üzemanyag ára a romániai töltőállomásokon a kőolaj világpiaci árának csökkenése következtében. Csütörtöktől a Petrom és az OMV kutakon is olcsóbban lehet tankolni az előző napokhoz képest.
Nem kényszerül elbocsátásokra Hargita Megye Tanácsa, miután az intézményt már tavaly nyáron átszervezték. Így az új közigazgatási reform nem érinti a működésüket: a sürgősségi kormányrendelet által előírt keretszámba „kényelmesen” beleférnek.
Huszonöt kutyát találtak a hatóságok egy bukaresti, negyedik kerületi tömbházlakásban – tájékoztatott szerdán a kóbor kutyákkal foglalkozó állatvédelmi felügyelet (ASPA).
Megérkeztek a próbaérettségi eredményei: Maros megyében a vizsgázók valamivel több mint fele átment, míg Háromszéken a részvétel hiányosságai torzítják az összképet. Hargita megyében nem készült nyilvános összesítés.
Telefonon tárgyalt szerdán Ilie Bolojan kormányfő Magyarország megválasztott miniszterelnökével, Magyar Péterrel.
szóljon hozzá!