
Dániel Botond és Elekes István szervezők
Fotó: Fuss neki! Gyergyó adománygyűjtő mozgalom szervezői
Nagykövetek jelentkezését várják a harmadik kiadásához érkező Fuss Neki! Gyergyó adománygyűjtő mozgalom szervezői és a résztvevő civil szervezetek augusztus 6. és szeptember 2. között. Az idei rendezvényen 27 szervezet áll a rajtvonalhoz.
2024. augusztus 08., 17:022024. augusztus 08., 17:02
2024. augusztus 08., 17:122024. augusztus 08., 17:12
Idén 15 szervezet először pályázik, 12 pedig már az elmúlt években is állított nagyköveteket a rajtvonalhoz a Gyergyói-medencéből. A célösszeg – amit közösen szeretnének elérni –
„Noha még mindig a Gyergyószentmiklóson működő egyesületek vesznek leginkább részt a Fuss Neki! eseményen, idén minden faluból – kivéve Gyergyóremetét – akad egy pályázó szervezet” – részletezte Elekes István programfelelős.
Az idei projektek nagyon sokszínűek,
Van olyan pályázó alapítvány, amely a Vöröskereszt gyergyószentmiklósi szervezete számára szeretne felszerelést vásárolni, mivel a szervezet belső szabályzata nem engedi meg nekik, hogy hasonló projektbe belevágjanak. Egy másik sportegyesület rászoruló diákok számára szeretne tanszereket beszerezni és támogatni az oktatásukat a befolyt összegekből.
A nagykövetek itt tudnak regisztrálni szeptember 2-ig.
Az eseménynek is otthont adó Gyergyói Közösségi és Szociális Erőforrásközpont egy saját, új projektjével is a rajtvonalhoz áll az idei Fuss Neki! Gyergyón.
– fejtette ki Dániel Botond, az erőforrásközpont igazgatója. Az idei eseményen befolyt összegekből szeretnék fedezni a Romániai Magyar Szervátültetettek Egyesületének bejegyzési költségeit, kialakítani egy támogatói hálót, valamint
A megpályázott összeg egy másik részéből pedig egy Erdély-színtű kommunikációs kampányt indítanának.
Az idei projektjüket az erőforrásközpontnál hagyományteremtő céllal indították útjára. Az egyesület célkitűzései közé tartozik olyan szervezetek támogatása, amelyek még nincsenek jogilag bejegyezve, de szeretnének elindulni egyesületként vagy alapítványként.
Az elkövetkező években így egy állandó projektté válna a helyi civil kezdeményezések támogatása, illetve
A nagykövetek regisztrációja szeptember másodikán zárul le, a közösségi futást szeptember 28-án tartják.
– magyarázta Elekes István programfelelős. Céljuk, hogy a civil szervezetek minél több potenciális nagykövetet tudjanak elérni a regisztrációs időszak alatt.
Kiengedték hétfőn a kórházból azt az ötéves Szeben megyei gyermeket, aki csaknem két napot töltött egyedül az erdőben, mielőtt megtalálták a keresésére indult hatóságok.
Az Arad megyei közegészségügyi igazgatóság (DSP) szakemberei a hantavírus-fertőzés hétfői bukaresti megerősítése után közölték, hogy a szerológiai vizsgálatok szerint régebbi, krónikussá vált fertőzésről van szó.
A sokéves átlagnak megfelelő, ugyanakkor változékony időjárás várható május második felében, csapadékra szinten naponta számíthatunk – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat május 18–31. közötti időszakra érvényes előrejelzéséből.
Az idei év első négy hónapjában 737 682 online iratot bocsátott ki ingyenesen az ingatlan- és telektulajdonosoknak az országos kataszteri és ingatlan-nyilvántartási hivatal (ANCPI).
Elindult a regisztráció a 34. Bolyai Nyári Akadémia pedagógus-továbbképzéseire, amelyek több helyszínen kínálnak szakmai fejlődési lehetőséget pedagógusok számára június 29. és július 24. között.
Az eredmények szerint a beteg az Európában terjedő vírustörzset kapta el, a megbetegedésnek tehát nincs köze az óceánjáró fedélzetén azonosított Andes-hantavírushoz, amely kizárólag Dél-Amerikában terjed.
Nicușor Dan államfő hétfőn konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Hosszú restaurálási folyamat után felavatják május 22-én a gyimesbükki Rákóczi-várat. A nép körében Rákóczi-várként ismert erődítmény 2026-tól hivatalosan a Bethlen–Rákóczi-vár nevet viseli.
Jelenleg nincs olyan jogi ok vagy alkotmányos indok, amely megalapozhatná a lemondásomat – írja az MTI az Index hírportálon hétfőn megjelent, Sulyok Tamás köztársasági elnökkel készített interjút szemlézve.
A románok többsége úgy véli, hogy előrehozott választásokra van szükség, és ha jövő vasárnap tartanának parlamenti választásokat, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.
szóljon hozzá!