Idén 335 nagykövet vállal szerepet az adománygyűjtő mozgalomban. Archív
Fotó: Barabás Orsolya
Meghaladta már a 150 ezer lejt a Fuss Neki! Gyergyó adománygyűjtő mozgalom révén befolyt támogatások összege, de semmiképpen nem szeretnének itt megállni. A nagykövetek vasárnap fogják teljesíteni a felvállalt kilométereket, és várják az újabb adományokat.
2023. szeptember 21., 11:152023. szeptember 21., 11:15
2023. szeptember 21., 11:192023. szeptember 21., 11:19
A Salamon Ernő Gimnázium előtti téren várják a civil szervezetek nagyköveteit, adományozókat és minden más érdeklődőt a Fuss Neki! Gyergyó második kiadásának záróeseményére vasárnap délelőtt 10 órára. Amint Elekes István főszervező elmondta,
ahol a futóknak és kerékpározóknak Deák Emőke tartja meg a bemelegítőt, sor kerül a civil szervezetek bemutatkozására, és fellép a Brill Dance együttes is.
A futók, gyaloglók délelőtt 11 órakor, a kerékpárosok 5 perccel később rajtolnak, aki pedig úgy dönt, leszaladhat a labdarúgópályára és ott teljesítheti a kilométereket. Kísérőprogramként a Salamon's Jam Orchestra zenészei különböző formációkban zenélve szórakoztatják az embereket, de lesz társasjátéksátor és óriáskifestő is a gyerekeknek.
Vasárnapig, illetve a zárónapon várhatóan jelentősen növekedik majd ez az összeg.
A szervező Gyergyói Közösségi és Szociális Erőforrásközpont irodája ezúttal szombaton is nyitva tart, hogy akik ezen a napon készpénzben szeretnének adományozni, megtehessék. Az iroda a város főterén, a Marcipán cukrászda, illetve a Green pizzázó udvarán található meg. A mozgalom online felületén, a gyergyo.fussneki.ro oldalon pedig szintén várják az adományokat.
A nosztalgiával és érzelemmel teli pénteki Demjén-koncert után szombat este más hangulat uralkodott Székelyudvarhely főterén: a Wellhello robbantotta fel a színpadot egy fiatalos, lendületes bulival.
Az időjárás nem kímélte a Sokadalom első két napját, de sem a kánikula, sem az eső nem szegte kedvét azoknak, akik kilátogattak Kézdivásárhely legnagyobb ünnepére, ahol kézműves- és termelői vásár, finom falatok és koncertek várták őket.
Esete válogatja, hogy száz ember találkozójának mikor van hírértéke, és mikor kell „elengedni” a híradást. Ami ezen a hétvégén Csíkszeredában történt, azzal mindenképp érdemes foglalkozni.
Radu Miruță gazdasági miniszter szerint a Salrom vállalat vezetőségét nem foglalkoztatja a parajdi helyzet megoldása, ezért fennáll a veszélye a bánya összeomlásának.
Forráshiány miatt racionális módon át kell szabni a romániai ösztöndíjrendszert, amelyik a legbőkezűbb az Európai Unióban – jelentette ki szombaton az oktatási miniszter.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) ügyvivő elnöke, Ilie Bolojan szombaton kijelentette, hogy az évek során felhalmozott igazságtalanságok kijavítására készül a kormány.
Szombati rendkívüli ülésén az Országos Vészhelyzeti Bizottság (CNSU) határozatot fogadott el a Maros megye ivóvízellátását helyreállító intézkedésekről.
Önként hagyta el otthonát vasárnap reggel a 18 éves Danciu Daniela Andreea, és azóta sem tért haza, a rendőrség segítséget kér megtalálásában. A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság délután arról tájékoztatott, hogy a lány épségben megtalálták.
Jézus Szíve napján fogadalmi keresztúttal és szentmisével újították meg hitüket a hívek Gyimesbükkben. Az ünnepi programot a Stradivarius-turné egyetlen székelyföldi koncertje tette különlegessé.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton Besztercén kijelentette, hogy a kormány a költségvetés kiigazításakor 950 millió lejt irányoz elő a kiszolgáltatott áramfogyasztók támogatására.
szóljon hozzá!