Fülöp Zoltán kiváló színművész 70. születésnapját ünnepelték május 25-én Csíkszeredában, a Csíki Játékszín előterében. Mindenki tisztelt Fülese szerint tíz százalék tehetség és kilencven százalék munka teszi a jó színészt.
2024. május 26., 13:312024. május 26., 13:31
Fotó: Borbély Fanni
Fülöp Zoltán kiváló színművész 70. születésnapját ünnepelték május 25-én Csíkszeredában, a Csíki Játékszín előterében. Mindenki tisztelt Fülese szerint tíz százalék tehetség és kilencven százalék munka teszi a jó színészt.
2024. május 26., 13:312024. május 26., 13:31
Az esemény alkalmából „Füles 70” feliratra cserélték a Csíki Játékszín előtti öt molinót a színház munkatársai, a színház előterét pedig a színész képei díszítették. Az ünneplés bevezetéseként megnyitott a színház egy fafaragásokból álló kiállítást, amely munkák egy részét maga Fülöp Zoltán készítette.
Fotó: Borbély Fanni
Veress Albert, a Csíki Játékszín igazgatója konferálta fel a kiállítást. Mint elhangzott, Füles, ha csak teheti, fafaragással foglalkozik, egyfajta meditatív tevékenységként tekint rá.
A megnyitó után következett a tényleges születésnapi ünneplés, ennek tiszteletére
A filmben a színész mesélt fiatalkoráról, a fafaragásról, a színházi életről.
Fotó: Borbély Fanni
Saját bevallása szerint a színházi életforma egy nagyon féltékeny szerető, nem engedi, hogy a normák szerint legyen az embernek családja, magánélete. A színházat szerelemként is értelmezte, amely sosem múlik el. Szó volt még az első színházi szerepéről, a színpadon megélt leglehetetlenebb pillanatokról, s arról, hogy nem az ő dolga megítélni, hogy milyen darabban volt jó – azt viszont belátja, hogy rengeteget hibázott. A film végén felmerült a kérdés, hogy mit ajánl azoknak a pályakezdőknek, akik még csak kóstolgatják a szakmát, erre válaszul azt adta, hogy dolgozzanak. Elmondása szerint tíz százalék tehetség és kilencven százalék munka teszi a jó színészt.
Fotó: Borbély Fanni
A film vetítése után a Csíki Játékszín nevében átadták a születésnapi ajándékát, egy elektromos rollert. Az ünnepelt meghatódott, de magát meg nem hazudtolva így reagált: „kicsit elkéstetek, inkább kerekesszéket kellett volna vegyetek”. Az ünneplés ezt követően külön gratulációkkal folytatódott, koccintással, majd a fafaragásokból készült kiállítás megtekintésével.
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Az elmúlt 24 órában 25 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 28 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.
Több olyan intézkedést is elfogadott a kormány, amelyek az egészségügyi rendszer működését nehezítő munkaerőhiány enyhítését célozzák. Elképzelhető azonban, hogy megkéstek a törvénnyel, véli a Székelyhonnak nyilatkozó szakszervezeti képviselő.
Vastag kőfalak, lőrések és gyilokjáró veszik körül Csíkkarcfalva község templomát, amely nemcsak az imádságra, hanem a védekezésre is készült.
A híres francia színésznőt súlyos betegség után, vasárnap érte a halál. 91 éves volt.
A szélvihar miatt nem tudják elhagyni a térséget a Bilea-tó környéki menedékházakban elszállásolt turisták.
A karácsonyi ünnepkörhöz tartozik a Heródes által meggyilkoltatott fiúgyerekek, azaz „apró szentek” napja is, régen gazdag, mára kikopó szokásrenddel. Ilyenkor lehet büntetlenül megvesszőzni a lányokat, asszonyokat, de koránt sem nevelés céljával.
Az Apple TV-nél készült el, és futott be év végére 2025 egyik legjobb sorozata, a Pluribus. Vince Gilligan új folytatásos története egy meglehetősen egyedi apokalipszist tár a szemünk elé. Kritika.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezték szombaton a câmpinai Vasile Lascăr Rendőrképző Iskola egyik alkalmazottját, akit egy diák ellen elkövetett nemi erőszak kísérletével gyanúsítanak.
A szél élénkülésére figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország nagyrészére, köztük a székelyföldi megyékre is.
Ugyan korlátozottak a lehetőségek azok számára, akik hétvégén már szeretnének sízni Székelyföldön, de érdemes figyelni a sípályák honlapjait, mert az éjszakák egyre hidegebbek és a hóágyúk éjjel-nappal dolgoznak.
szóljon hozzá!