
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Teherautót előző személyautó ütközött frontálisan egy gépkocsival csütörtök délután Maroshévíz közelében. Hatan sérültek meg.
2024. február 29., 17:332024. február 29., 17:33
2024. március 01., 10:342024. március 01., 10:34
Közúti balesethez riasztották a tűzoltóságot, a mentőszolgálatot és a rendőrséget csütörtök délután, a 15-ös jelzésű országút Maroshévíz és Borszék közötti szakaszára. A mentőegységek hat személyt szállítottak a helyszínről kórházba, a tűzoltóság tájékoztatása szerint egyikük sem szenvedett súlyos sérüléseket.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság beszámolója szerint egy személygépkocsi egy teherautó előzésébe kezdett Maroshévíz borszéki kijárata közelében, amikor frontálisan nekicsapódott egy szemből közlekedő járműnek. A balesetben a kamion is megrongálódott.
A fejlesztési minisztérium szerdán meghosszabbította a helyreállítási alapból (PNRR) finanszírozott beruházások elszámolási határidejét, és sürgeti az elszámolási kérések benyújtását.
Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.
Az ország nagy részére elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM): a figyelmeztetés szerdán 37 megyére és Bukarestre, csütörtökön pedig 17 megyére és a fővárosra lesz érvényes.
Nicușor Dan államelnök szerdán, az ankarai NATO-csúcstalálkozó előtt kijelentette, hogy Románia a Fekete-tengeri régió fontosságát fogja hangsúlyozni.
Közzétették szerdán a nyolcadikosok országos képességfelmérő vizsgájának végleges eredményeit, miután elbírálták az óvásokat – közölte az Agerpres.
Szimbolikus időpontban, magyarországi idő szerint 19 óra 56 perckor indult újra kedd este az M1 műsora, miután délután az új vezetés leállította a hírszolgáltatást.
Védelmi és biztonsági beruházásokat finanszírozó nemzetközi pénzintézet létrehozásáról írt alá szándéknyilatkozatot kilenc ország az ankarai NATO-csúcson – jelentette be kedden Nicușor Dan román elnök.
Egyetlen igénylést sem kapott még a csíkszeredai városháza annak érdekében, hogy valaki játéktermet szeretne nyitni a város peremén kijelölt, erre a célra megfelelő övezetben. A városközpontban, lakóövezetekben viszont zárnak be a játéktermek.
Szimbolikus időpontban, helyi idő szerint 19.56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
Az egészségügyi minisztérium 7621 betöltetlen álláshelyet készül felszabadítani az állami egészségügyi intézményekben.
szóljon hozzá!