
Fotó: Veres Nándor
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságra helyezték át a bukaresti főkapitányság parancsnokhelyettesét, Radu Gavriș Emiliant. Az áthelyezésről az Országos Rendőr-főkapitányság vezetője, Liviu Vasilescu döntött, hétfői lemondása előtt.
2020. szeptember 01., 22:012020. szeptember 01., 22:01
2020. szeptember 01., 22:272020. szeptember 01., 22:27
Szeptember elsejétől a fővárosi főkapitányságról hat hónapra a Hargita megyei rendőrség parancsnokhelyettesi tisztségébe helyezték át Radu Gavriș Emiliant – számol be az Országos Rendőr-főkapitányság. A megyei rendőrségnél elsősorban a bűnügyi vizsgálatokra terjed ki a hatásköre.
Lemondott az országos főkapitányság vezetője
Lemond a Román Rendőrség főkapitányi tisztségéről – jelentette be kedden Liviu Vasilecu, aki meglepetésszerűen, egy drogfogásról szóló sajtóértekezlet végén jelentette be szándékát. Az utóbbi időben számos bírálat jelent meg a sajtóban, miután Vasilescu a Duduianu-klán néven ismert bűnözői csoport tagjaival találkozott.
Egy emberkereskedelemmel kapcsolatos ügyben huszonhét Bihar megyei helyszínen tartottak házkutatásokat kedden a rendőrség, valamint a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) munkatársai.
Rendőrségi vizsgálat indult, miután egy 71 éves beteg a marosvásárhelyi sürgősségi kórház harmadik emeletéről lezuhant. A férfi egy melléképület tetejére esett, a balesetet követően pedig a sürgősségre szállították.
Érdemes figyelemmel követni az Országos Meteorológiai Igazgatóság adatait a kánikulában, hiszen többek között azt is láthatjuk, hogy mennyinek érződik a valós hőmérséklet.
A 2025-2026-os tanévben/egyetemi évben 3,518 millió iskolás és egyetemi hallgató tanult a hazai oktatási rendszerben, 33 100 fővel több, mint az előző tanévben/egyetemi évben – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Három személyautó ütközött a marosvásárhelyi Pandúrok sugárúton kedden délelőtt. Két ember sérült meg, egyiküket kórházba kellett szállítani.
Vörös jelzésű hőségriasztás lépett életbe újra kedd délelőttől Maros megyében is. A rendkívüli meleg miatt a tűzoltók a hőguta, a vízbe fulladás és a szabadtéri tüzek megelőzésére figyelmeztetik a lakosságot.
Zivatarokra figyelmeztető sárga és narancssárga jelzésű riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több napja keresnek egy embert a Brassó megyei Viștea-víztározóban, egy tinédzser pedig a Szeret-folyóba fulladt bele hétfőn este Bákó megyében.
szóljon hozzá!