
Képünk illusztráció
Fotó: rmdsz.ro
Kilencedik alkalommal szervezik meg a Fiatal Vállalkozók Fórumát, ahol fiatal vállalkozók és vállalkozni vágyók kapnak hasznos tanácsokat az előadások meghallgatása során főként gazdasági kérdésekben.
2024. október 14., 11:212024. október 14., 11:21
2024. október 15., 11:422024. október 15., 11:42
A vállalkozók lehetőségeiről, cégalapításról, a megfelelő adminisztrációs tevékenységekről, a pályázás titkairól és még sok fontos tudnivalóról esik szó a Csíki Vállalkozók Egyesületének egynapos eseményén, amelyet október 21-én, hétfőn a Sapientia EMTE Csíkszeredai Karán tartanak.
A Fiatal Vállalkozók Fórumára ide kattintva regisztrálhat, a teljes program az esemény Facebook-oldalán vagy honlapján olvasható.
Elkobozta a környezetőrség az első olyan munkagépet, amelyet drónfelvételek segítségével leleplezett illegális hulladékkezeléshez használtak – jelentette be szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A csíkszeredai ünnepvárás hangulatához egy különleges mesebalett-előadás is hozzájárul, amelynek középpontjában a jól ismert Grincs története áll.
Szemmel láthatóan haladnak a munkálatok a marosvásárhelyi szívintézetnél és a súlyos égési sérültek központjában, és ez nagyon megható – jelentette ki szombaton délután Marosvásárhelyen az egészségügyi miniszter.
A Vadon Egyesület kiosztotta a XII. TransNatura Természetfotó pályázat díjait péntek este, Sepsiszentgyörgyön. Az idei kiírásra beérkezett fotókon gyakran tettenérhető az absztrakció a mikro- és makrovilágban.
A craiovai ítélőtábla egyik bírája bejelentette, hogy szombaton csatlakozni fog a bíróság épülete előtt az igazságszolgáltatás függetlenségéért tüntetőkhöz.
Felfüggesztették a beutalásokat és elhalasztották az előre betervezett műtéteket a iași-i Szent Mária gyermekkórházban.
Börtönbe került egy 28 éves, ittas vezetésért már elítélt férfi, egy 56 éves ellen pedig bűnügyi eljárás indult Kovászna megyében. Mindketten ittas állapotban vezettek autót.
Több ezren tüntettek péntek este a bukaresti Victoriei téren a Recorder oknyomozó portálnak a rendszer problémáit feltáró dokumentumfilmje nyomán.
Több Maros megyei településen is lakóházakban és gazdasági melléképületekben keletkezett tűz szombatra virradóra. A tűzoltók minden esetben gyorsan beavatkoztak, személyi sérülés sehol sem történt.
Enyhén melegebb időjárásunk lesz az ilyenkor megszokottnál egészen év végéig, beleértve a karácsonyt is. A négyhetes előrejelzés szerint majd januártól térhetünk vissza a megszokott hőmérsékleti tartományokba.
szóljon hozzá!