
Nő az elégedetlenség. Sztrájkőrség, figyelmeztető sztrájk, majd általános sztrájk jöhet az egészségügyi, illetve szociális ellátórendszerben.
A tanügyi szakszervezetek után az egészségügyi, illetve szociális ellátórendszerben dolgozók érdekvédelmi tömörülése is általános sztrájkot indítana az ágazatban tapasztalható elégedetlenségek miatt, illetve azért, mert a tiltakozás eddig alkalmazott formáival nem értek célt. A Sanitas szakszervezet megkezdte az általános sztrájk megszervezéséhez szükséges aláírások összegyűjtését.
2023. május 15., 21:232023. május 15., 21:23
Az általános sztrájk megszervezéséhez a szakszervezeti tagoknak fele plusz egy arányban kell támogatniuk a tiltakozást, így
Nyulas Emma, az érdekvédelmi tömörülés megyei vezetője arra számít, összegyűl a szükséges számú aláírás, ugyanis – mint mondta – az egészségügyi, illetve szociális ellátórendszerben egyaránt nagy az elégedetlenség.
– fogalmazott a Sanitas megyei vezetője arról, hogy miért döntött az általános sztrájk megszervezése mellett a szakszervezet.
A tiltakozás egyik fő oka az, hogy az állam továbbra sem teljesítette maradéktalanul a bérekre vonatkozó, 2017/153-as törvénybe foglaltakat.
– magyarázta Nyulas Emma.
Kifogásolják azt is, hogy az állam 10 százalékos költségcsökkentést akar végrehajtani az ágazatban. Nyulas Emma szerint eredetileg úgy volt, hogy az egészségügy és a szociális ellátórendszer kivételt képez majd ez alól, de
További gond, hogy az étkezési támogatás értéke változatlan maradt, miközben az ételjegyek értéke növekedett. Ráadásul a havi, mintegy 360 lej értékű étkezési támogatást pénzben kapják az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben dolgozók, és ezért 42,5 százalékos adó alá esik, így alig marad belőle valami. A két ágazatot érintő alkalmazási tiltást is nehezményezi a szakszervezet, illetve
A szakszervezet tervei szerint az általános sztrájk egy hónap múlva, június 15-én kezdődne el az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben, de azt megelőzően is lesznek tiltakozások.
Nyulas Emma elmondta, május 23-án az egészségügyi minisztérium előtt tiltakoznak majd, a sztrájkőrségre Hargita megyéből is indít küldöttséget a szakszervezet.
(az egészségügyi intézményekben csak részlegesen, hogy az ellátás ne szűnjön meg).
Több mint 718 ezer kiszolgáltatott fogyasztó kapta meg augusztusban a villanyszámlák kifizetésére használható energiatámogatást.
Noha a legfőbb vádpontokban jogerősen felmentették Borboly Csabát és a többi vádlottat az ellenük lezajlott büntetőperben, a Hargita megyei tanácsnak törvényes kötelessége az intézményt ért anyagi kár megtérítése, így újabb perek indulhatnak.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter pénteken közölte, nem áll szándékában azt javasolni a kormánynak, hogy a diákoknak szociális ösztöndíj formájában nyújtott éves támogatás csökkenjen.
Románia lakónépessége 19,041 millió fő volt 2026. január 1-jén, 1829-cel kevesebb, mint egy évvel korábban – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Hűvösen indult a nap augusztus 28-án, és még a délelőtti órákban sem melegedett fel az elmúlt napokhoz hasonlóan az időjárás.
A román parti őrség határrendészei csütörtök este kutató-mentő műveletben vettek részt a Fekete-tengeren, miután tűz ütött ki egy Románia kizárólagos gazdasági övezetén áthaladó kereskedelmi hajón.
Ivóvízszolgáltatás szünetelésére kell felkészülniük Marosszentanna, Udvarfalva és Várhegy, valamint Gyulakuta, Kelementelke és Havadtő lakóinak.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
szóljon hozzá!