
Fotó: Ő az Út fesztivál
Koncertekkel és alternatív programokkal készülnek a szervezők az Ő az Út! Ifjúsági Keresztény Fesztiválra, amelyet szombaton tartanak Marosvásárhelyen, a Színház téren.
2023. szeptember 22., 10:422023. szeptember 22., 10:42
A Magvető közösség, a Regnum Christi Alapítvány és az Ő az út! ifjúsági szolgálat partnerségben parókiákkal és több, mint 30 szervezettel immár nyolcadik alkalommal szervezi meg a fesztivált. A szervezők célkitűzése, hogy
A fiatalokat – és nemcsak – szombaton 12 órától várják a Színház térre, ahol lesz imaséta, gyermeksátor, élményszínház, harácsoló verseny, ferences sátor, szabadulószoba, cserkész sátor, léleklabirintus, slam poetry.
12.45-től kezdődik az ,Életre szóló élmény férfiaknak és nőknek témájú panelbeszélgetés, amelynek meghívottja az Arise program szervezője, Sárkány Andrea és az XCC magyarországi vezetője, Hamar Dániel. Ezt követi a Nőiesség. Szexualitás. Online tér. című beszélgetés, ahol Andrásfalvy Mirjám, az arTe via Youtube-csatorna létrehozója és Kissné Kovács Annamária, a Bella Girl Magazin közreműködője fogja megosztani gondolatait.
A koncertek 16.54 órától kezdődnek, fellépnek: Újkérüsszó alsóvárosi református zenecsoport (Marosvásárhely), Magis katolikus egyetemi zenecsoport (Marosvásárhely), Mifike református egyetemi zenecsoport (Marosvásárhely), Reménység dicsőítő csapat (Udvarfalva), Keresztkérdés (Magyarország), Agapé Worship (Magyarország) és a nemzetközileg is közismert Elle Limebear (Egyesült Királyság), akit fiatalok tízezrei követnek az online zenei platformokon.
Az RMDSZ sepsiszentgyörgyi szervezetének péntek esti tisztújító küldöttgyűlésén a szövetség stratégiai igazgatójává kinevezett és az elnöki tisztségből távozó Antal Árpád helyére Miklós Zoltán parlamenti képviselőt választották meg.
Ilie Bolojan pénteken a közigazgatási kiadások csökkentését célzó törvénycsomag-tervezet elfogadását szorgalmazta, megemlítve, nem hiszi, hogy „bármi is történne”, ha például a parlamenti képviselők havi költségkeretét 10 százalékkal csökkentenék.
Legkésőbb hétfőn véglegesíti a kormány a nyugdíj és az állami fizetés halmozását szabályozó törvénytervezetet – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján a miniszterelnök.
Szószegéssel vádolja az RMDSZ-be belépni készülő Nagy Zoltánt, Gyergyószentmiklós polgármesterét az EMSZ gyergyószentmiklósi szervezete. Szerintük ez a lépés már egy ideje várható volt.
Még egy kiskorú eltűnését jelentették Maros megyében pénteken. A 15 éves lány csütörtökön önként távozott marosszentgyörgyi otthonából, és azóta sem tért vissza.
Jogosítvány nélküli vezetés miatt vett őrizetbe a Maros megyei rendőrség egy 26 éves férfit a repülőtér környékén pénteken.
Egy marosvásárhelyi férfi jelentette be a rendőrségen pénteken, hogy 12 éves lánya, Oltean Ana Teodora november 20-án, este 23 óra körül önként távozott otthonról, és azóta nem tért vissza. A lányt péntek este az Ady negyed környékén találták meg.
Pénteken eltűnt egy 13 éves kislány Maros megyében, Nagyernyéről. A lány 11 óra 30 perc körül önként távozott otthonából, és azóta nem tért vissza. A szülei a rendőrség segítségét kérik.
Be kell zárni azokat az állami vállalatokat, amelyeket már nem lehet megmenteni; listájukat hamarosan közzéteszi a kormány – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján a miniszterelnök.
Hargita megye több településén sűrű köd szállt le péntek estére. Néhol akár ötven méter alá csökkenhet a látótávolság.
szóljon hozzá!