
Fotó: Haáz Vince
Lezárnak a gépkocsiforgalom elől több marosvásárhelyi utcát a városban megszervezett Super Rally autóverseny miatt.
2019. június 14., 20:322019. június 14., 20:32
Mint a városháza sajtószóvivője, Cosmin Blaga elmondta, nemcsak a fogalmat zárják le, hanem tilos lesz parkolni a Győzelem tér, a Rózsák tere, a Bolyai utca, a Sáros utca és a Petőfi tér útszakaszokon, ezeken lesz ugyanis a versenypálya.
A versenyautók már pénteken este megérkeznek Marosvásárhelyre, este nyolc órától meg lehet tekinteni azokat a Várban. Szombaton az autók 8.30 órakor tesznek egy felfedező körutat, a verseny 9.15 órakor kezdődik, a döntő pedig 14.30 órától. Aki a nyertes csapatra, csapatokra kíváncsi, az 18.30 órakor kell a város főterén legyen.
Fotó: Haáz Vince
A Super Rally autóversenyt tavaly első alkalommal szervezték meg Marosvásárhelyen, akkor, a szervezők becslése szerint nyolcezren voltak kíváncsiak a megmérettetésre.
Az új közalkalmazotti bértörvény felülvizsgált tervezete szerint több kategóriában is béren felüli juttatásokat vezetnének be az oktatásban dolgozók számára.
Megkezdődött a beiratkozás a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Gyergyószentmiklósi Kihelyezett Tagozatára. Az itt zajló gazdasági szemléletű oktatás célja olyan szakemberek képzése, akik a földrajzi teret képesek turisztikai szempontból hasznosítani.
Kihallgatták pénteken a legfőbb ügyészségen Dan Tanasăt, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) parlamenti képviselőjét. Az Agerpres hivatalos forrásokra hivatkozó értesülése szerint a politikus ellen közösség elleni uszítás gyanújával vizsgálódnak.
Közzétették pénteken a munkaügyi minisztérium honlapján a közalkalmazotti bértörvény tervezetének új, felülvizsgált változatát.
Olyan hamis weboldalak jelentek meg, amelyek a Ghișeul.ro felületét utánozzák, és személyes adatokat, valamint bankkártya-adatokat próbálnak megszerezni – figyelmeztet a Nemzeti Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Országjáró körútra indult Irineu Darău gazdasági, digitalizációs, vállalkozásügyi és turisztikai miniszter. Pénteken Sepsiszentgyörgyre is eljutott, ahol vállalkozókkal találkozott, majd délután meglátogatott két vállalkozást.
Technikai egyeztetést tartottak pénteken a Cotroceni-palotában a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről, amelyet a következő napokban áttanulmányozhatnak a pártok – jelentette ki a megbeszélés után Radu Burnete elnöki tanácsadó.
Az Európai Unióban 2024-ben átlagosan 15,7 bíró jutott százezer lakosra, szemben a 2014-es 17,7 bíróval – derül ki az Eurostat pénteken, a nemzetközi büntető igazságszolgáltatás napja alkalmából közzétett adataiból.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter pénteken bejelentette, hogy aláírták a SAFE-program keretében a 12 Airbus helikopter és 12 Thales radar beszerzéséről szóló szerződéseket.
Júniusban 2,9 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban a májusi 3,3 százalékról; a tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9,2 százalék – derül ki az Eurostat pénteken közzétett adataiból.
1 hozzászólás